رمان بریزبن جایزه‌ کتاب سال روسیه را از آن خود کرد

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۶
 
 
یوگنی وادالازکین (1964-پترزبورگ) یکی از بزرگ‌ترین نویسنده‌های معاصر روسیه است که با رمان «بریزبن» توانست جایزه کتاب سال روسیه در سال 2019 را از آن خود کند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) وادالازکین در سال جاری جایزه معتبر سولژنتسین را برای یک عمر دستاورد ادبی دریافت کرد.

امسال بیش از 400 درخواست از 110 ناشر روس برای دریافت جایزه کتاب سال ارائه شد. در اين رقابت، انتشارات، موسسه‌های هنری، کتابخانه‌ها، نهادهاى علمی و دانشگاه‌ها با کتاب‌هایی که در فاصله‌ زمانی اول آگوست ۲۰۱۸ تا اول ژوییه ۲۰۱۹ نوشته شده‌‌اند، شرکت داشتند. در بخش نثر، رمان «بریزبن» اثر یوگنی وادالازکین جایزه‌ کتاب سال را از آن خود کرد. جایزه کتاب سال روسیه از سال 1999 اهدا مى‌شود. این جایزه به منظور حمايت از نشر کتاب داخلی و ايجاد علاقه و گرايش به ادبیات مدرن روسیه ایجاد شده است. 

«بریزبن» رمانی عمیق و چندصدایی است که در آن از دغدغه‌های وجودی انسان از جمله عشق، مرگ، معنای زندگی، جست‌وجوی درون، هویت، صداقت، از خودگذشتگی و تعاملات انسانی سخن به میان می‌آید. این رمان با ترجمه‌ نرگس سنایی از سوی نشر نو منتشر خواهد شد.

رمان «هوانورد» که جایزه کتاب دوم روسیه را از آن خود کرده بود، از همین نویسنده و با ترجمه زینب یونسی را انتشارات نیلوفر منتشر کرده است. 

رمان « لاوْر» (برگ بو) دیگر رمان این نویسنده هم که برای وادالازکین  جایزه‌ بزرگ کتاب روسیه و جایزه‌ یاسنایا پالیانا را به ارمغان آورده بود با ترجمه زینب یونسی منتشر خواهد شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 280531