۱
 

فراخوان نهمین دوره جایزه ادبی هفت اقلیم منتشر شد

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۸
 
 
فراخوان نهمین دوره جایزه ادبی هفت اقلیم منتشر شد و علاقه‌مندان تا ۱۵ شهریور جاری وقت دارند آثار خود را برای شرکت در این جایزه به دبیرخانه ارسال کنند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از دبیرخانه جایزه ادبی هفت اقلیم، فراخوان نهمین دوره جایزه ادبی هفت اقلیم منتشر شد.

این دوره از جایزه به بررسی و داوری آثار داستانی منتشر شده در سال ۱۳۹۷ اختصاص دارند. بر اساس این فراخوان ناشران و نویسندگان حوزه ادبیات داستانی تا ۱۵ شهریورماه ۱۳۹۸ فرصت دارند ۳ نسخه از آثار داستانی منتشر شده در سال ۱۳۹۷ را در دو بخش مجموعه داستان و رمان به دبیرخانه این دوره از جایزه به نشانی تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به خیابان پلیس، روبروی آتشنشانی، پلاک ۶۰۹ ارسال کنند. اسامی داوران بخش های مختلف به زودی منتشر خواهد شد.

جایزه ادبی هفت اقلیم در سال ۱۳۸۸ توسط عده‌ای ازنویسندگان مستقل ایران با دبیری آیت دولتشاه آغاز به کار کرد. این جایزه در ابتدا به داستان‌های کوتاه منتشر نشده اختصاص داشت اما بعد از یک دوره مقدماتی داستان کوتاه، جوایز آن به کتاب‌های منتشر شده در بخش های رمان و مجموعه داستان کوتاه اختصاص یافت. 

هدف از برگزاری جایزه ادبی هفت اقلیم ارج نهادن به ادبیات اصیل ایرانی و توجه به آثار شاخص و ارزشمند زبان فارسی، اعلام شده است که با تکیه بر زبان، بومیت و فرهنگ ایرانی خلق شده باشند، به گفته موسسان این جایزه، جایزه ادبی هفت اقلیم تلاش دارد که ادبیات داستانی را خارج از تقسیم‌بندی‌ها و گروه‌بندی‌های رایج ادبیات و به صورت ملی مورد بررسی قرار دهد. 

این جایزه در دو بخش اصلی رمان برگزیده و مجموعه داستان برگزیده برگزار می‌شود.

بخش‌های اصلی جایزه آثاری را در بر می‌گیرد که طی چند مرحله داوری بیشترین امتیاز را دریافت کرده باشند. کتاب‌های راهنمای مردن با گیاهان دارویی اثر عطیه عطارزاده در بخش رمان و خاطرات یک دروغگو نوشته نسیم وهابی در بخش مجموعه داستان برگزیدگان هشتمین دوره این جایزه بودند که مراسم تقدیر آن دوم اردیبهشت سال جاری برگزار شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 279655
 


 
محیا
Estonia
۱۳۹۸-۰۵-۲۷ ۱۲:۲۸:۴۱
جایزه ادبی دادن مهم نیست وقتی جایزه وجاهتی نداشته باشه و داورانش هم اعتباری نداشته باشند. میشود یه دور هم نشینی رفقا و کف و سوت (229357)