​با حضور فرشاد مؤمنی؛

یکصد و شصت و چهارمین نشست مجله بخارا برگزار می‌شود

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۰
 
 
یکصد و شصت و چهارمین نشست از سلسله نشست‌های صبح پنج‌شنبه مجله بخارا به دیدار و گفتگو با فرشاد مؤمنی اختصاص یافته است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، یکصد و شصت و چهارمین نشست از سلسله نشست‌های صبح پنجشنبه مجله بخارا اختصاص یافته به دیدار و گفتگو با دکتر فرشاد مومنی که در ساعت ۹ صبح پنجشنبه بیست و چهارم مرداد در خانه گفتمان شهر (وارطان) برگزار می‌شود.
 
فرشاد مومنی متولد ۱۳۳۴ در شهر تهران است و هم اکنون با درجه استادی تمام عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی است. عمده تمرکز فرشاد مومنی در سال های اخیر بر تبیین و تحلیل عوامل توسعه نیافتگی اقتصاد ایران در دوره معاصر متمرکز بوده و تلاش کرده است تا در آثار، نوشته‌ها و سخنرانی های خود با نگاهی تاریخی به ریشه‌های موفقیت‌ها و ناکامی های اقتصاد کشور بپردازد.
 
در این جلسه به مناسبت سالروز کودتای ۲۸ مرداد و همچنین تجدید چاپ کتاب «اقتصاد ایران در دوران دولت ملی» توسط نشر نهادگرا به گفتگو درباره این اثر پرداخته می‌شود.
 
این کتاب به تحلیل و بررسی عملکرد اقتصادی دولت ملی محمد مصدق پرداخته است و تلاش کرده است تا زوایایی از نوآوری ها و دستاوردهای اقتصادی دولت در سال های نهضت ملی شدن صنعت نفت را تبیین کند.
 
در این جلسه علی رضاقلی جامعه شناس و پژوهشگر حوزه تاریخ اقتصادی نیز سخنرانی خواهد کرد. خانه گفتمان شهر در میدان فلسطین، طالقانی غربی، ضلع جنوبی، پلاک  ۵۱۴ واقع است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 279544