فراخوان همایش «اعجاز قرآن با تاکید بر آراء علامه طباطبایی» اعلام شد

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۴
 
 
فراخوان مقالات همایش ملی اعجاز قرآن با تاکید بر آراء‌ علامه طباطبایی(ره) به همت گروه قرآن پژوهی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) فراخوان مقالات همایش ملی اعجاز قرآن با تاکید بر آراء‌ علامه طباطبایی(ره) به همت گروه قرآن پژوهی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.
 
حجت‌الاسلام سید محمدحسن جواهری مدیر گروه قرآن پژوهی پژوهشکده حکمت و دین پژوهی و دبیر علمی همایش ضمن اعلام این خبر گفت:‌ همایش ملی اعجاز قرآن با تاکید بر آراء علامه طباطبایی(ره) به همت پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و دارالقرآن آیت الله سید محمدحسین طباطبایی(ره) همزمان با سی و نهمین سالگرد ارتحال آن عالم ربانی آبان ماه سال جاری در قم برگزار شد.

به همین مناسبت فراخوان مقالات این همایش با محورهای اعجاز و تحدی؛ اعجاز بیانی قرآن؛ اعجاز علمی قرآن؛ اعجاز تاثیری قرآن؛ اعجاز معارفی قرآن؛ اعجاز تشریعی قـرآن و دیگر وجوه و مسائل فرعی اعجاز قرآن اعلام شده است.

دبیر علمی همایش اعجاز قرآن همچنین افزود: مهلت ارسال چکیده مقالات تا پایان مردادماه ۹۸ بوده و مهلت ارسال اصل مقالات نیز تا پایان شهریورماه سال جاری تعیین گردیده است. روز برگزاری همایش نیز همزمان با سالروز رحلت علامه طباطبایی(ره) نیمه دوم آبان ماه ۹۸ تعیین خواهد شد.

جواهری با دعوت از جامعه علمی کشور برای ارسال مقالات خود به دبیرخانه همایش همچنین افزود:‌ مقالات دریافتی از سوی دبیرخانه همایش ارزیابی شده و طی مجلداتی چاپ و منتشر می‌شود و مجموعه مقالات منتخب با حضور اساتید و علما در روز برگزاری همایش رونمایی خواهد شد.

علاقه‌مندان برای تماس با دبیرخانه همایش ضمن ارتباط با آدرس قم، بلوار پانزده خرداد، خیابان شهید میثمی، پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، گروه قرآن پژوهی می‌توانند با صندوق پستی quranicresearch@iict.ac.ir مکاتبه و با شماره ۰۲۵۳۷۶۰۳۱۷۵ داخلی ۱۱۸ تماس حاصل کنند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 278980