بهناز ضرابی‌زاده مدیرکل کانون استان همدان شد

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۱
 
 
بهناز ضرابی‌زاده، نویسنده و راوی کتاب «دختر شینا» از سوی مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به‌عنوان مدیرکل جدید کانون استان همدان منصوب شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، فاضل نظری، بهناز ضرابی‌زاده، نویسنده و برگزیده جشنواره‌های داستان‌نویسی کشور، را به‌عنوان مدیرکل جدید کانون استان همدان منصوب کرد و اداره ۳۳ مرکز کانون این استان شامل: ۲۸ مرکز ثابت، ۱۰ مرکز سیار و ۳ مرکز پستی را به وی سپرد.

براساس خبر روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، مدیرعامل کانون در این حکم اظهار امیدواری کرده است که به همت مدیرکل جدید و همکاران استان همدان و از رهگذر ملاحظه راهبردهای عملیاتی کانون و هماهنگی با استاندار و سایر مسئولان دستگاه‌های مرتبط، آن استان و تعامل موثر با همکاران ستادی در مسیر تحقق اهداف کانون گامهای موثری برداشته شود.

فاضل نظری، هدف محوری کانون را به عنوان یکی از نقش‌آفرینان ممتاز و متمایز عرصه تعلیم و تربیت و تعالی آینده‌سازان ایران اسلامی، شکوفایی استعدادها و پرورش ذوق و خلاقیت کودکان و نوجوانان بیان  کرد و تحقق این اهداف را علاوه بر نیاز به وجود محیطی پر نشاط، امیدبخش و بهره‌مندی از ظرفیت دانش، تجربه و انگیزه والای خانواده ارجمند کانون، مستلزم تعمیق برنامه‌ها و کیفی‌سازی فعالیت‌ها دانسته و بر توجه به ابزارها و روش‌های نوین پرورش خلاقیت، تقویت و توسعه همکاری با مدارس و پرداختن به آموزش هدف‌مند مهارت‌ها و مقوله‌های فرادانشی متناسب با سبک زندگی ایرانی اسلامی و اقتضاهای فرهنگی بومی توصیه کرده است.

بهناز ضرابی‌زاده متولد سال ۱۳۴۷ در همدان است و پیش از این به‌عنوان کارشناس مسئول آفرینش‌های ادبی کانون استان فعالیت می‌کرد. «دختر شینا» معروف‌ترین اثر ضرابی‌زاده، روایت خاطرات قدم‌خیر محمدی‌کنعان  همسر سردار حاج ستار ابراهیمی هژیراز شهدای جنگ ایران و عراق است که در سال ۱۳۹۳ به عنوان کتاب سال شانزدهمین دوره جایزه کتاب سال دفاع مقدس برگزیده و در سال ۱۳۹۵ نیز تقریظ مقام معظم رهبری بر این کتاب درج شد. «ساجی»، «گلستان یازدهم»، «محله حاجی» و «مرغ شل» از دیگر آثار اوست.

ضرابی‌زاده جایگزین سیدمحمدرضا جوادی مدیرکل کانون استان همدان شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 278643