مدرسه تابستانی فارسی‌آموزان لبنانی مرکز فردوسی مشهد پایان یافت

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۸
 
 
مراسم پایانی مدرسه تابستانی فارسی‌آموزان لبنانی مرکز فردوسی، روز یک شنبه30 تیرماه سال جاری با حضور 160 فارسی‌آموز لبنانی و مسوولان و برگزار کنندگان این دوره در دانشکده ادبیات دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی مرکز فردوسی، در ابتدای این مراسم محمد تقوی، رئیس مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان دانشگاه فردوسی مشهد، با اشاره به موفقیت این دوره سه هفته‌ای، آشنایی با فرهنگ فارسی را از اهداف ثانویه این دوره برشمرد و ابراز امیدواری کرد این هدف نیز محقق شده باشد.

 تقوی ضمن آرزوی موفقیت برای همه فارسی آموزانی که در این دوره شرکت کردند، از مدرسان و دست اندرکاران این دوره نیز تشکر و قدردانی کرد.

سپس احسان قبول، مدیر همکاری‌های علمی و بین‌المللی و امور دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه با اشاره به هدف اصلی برگزاری این دوره که یادگیری زبان فارسی بود، ابراز امیدواری کرد که زبان فارسی برای این فارسی آموزان مقدمه و شروعی برای کسب علم و دانش باشد.

در ادامه این مراسم از 10 تن از فارسی‌آموزان برتر این دوره با اهدای لوح تقدیر و هدیه قدردانی شد.

سپس غالب العلی، مدیر آموزشی مدارس المهدی لبنان، ضمن تشکر از برگزارکنندگان این دوره، زبان فارسی را پلی میان دو ملت ایران و لبنان دانست و ابراز امیدواری کرد در پایان، این دوره توانسته باشد اهداف خود را محقق کنند و دانش آموزان ما بتوانند سطح زبانی خود را ارتقا دهند و از برگزارکنندگان این دوره و همه مدرسان برای برگزاری این دوره تشکر و قدردانی کرد.

روایت داستانی از شاهنامه توسط فارسی‌آموزان و اجرای سرود و پخش نماهنگ، از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

بخش پایانی این مراسم تقدیر و تشکر از مدرسان این دوره بود که به هر یک از مدرسان به رسم یادبود نشان مدارس المهدی لبنان از طرف مسوولین این مدارس اهدا شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 278603