آغاز گام دوم رویداد ویتا در کتابخانه ملی ایران

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۸
 
 
سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در راستای خدمات و نیازهای فناورانه خود در تاریخ ۱۴ تیرماه رویدادی کارآفرینانه با نام ویتا را افتتاح کرد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، در این رویداد که با همکاری شرکت نوین تک برگزار می‌شود سازمان فناوری اطلاعات، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت همراه اول، مرکز نوآوری دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه تهران، صندوق نوآوری و شکوفایی، خبرگزاری ایرنا و روزنامه شرق همکاری نموده‌اند.

بعد از برگزاری افتتاحیه یک هفته فرصت برای ارائه ایده‌های خلاقانه در حوزه libtech  وجود داشت که دربازه زمان مورد نظر حدود 90 طرح و ایده مرتبط با نیازهای مرتبط با کتابخانه و حوزه کسب و کار به دبیرخانه ویتا رسید.

پس از آنکه در چندین نوبت این طرح‌ها داوری شدند، در نهایت ۴۱ طرح به مرحله کارگاهی راه یافتند. در طول دو آخرهفته از تاریخ 26 تیرماه کارگاه‌ها با همکاری مدیران و اعضای هیات علمی کتابخانه ملی در حوزه محتوای کتابخانه‌ای و آرشیوی، شرکت نوین تک در حوزه کسب وکار و مرکز نوآوری دانشکده برق وکامپیوتر در حوزه هوش مصنوعی برگزار شده و مرتبط با نیازهای هر طرح و ایده، داده‌های مورد نیاز طرح‌ها از طرف کتابخانه ملی در اختیار گروه‌ها قرار خواهدگرفت.

اختتامیه این رویداد با اعلام 10 طرح برگزیده و دارای قابلیت برای سرمایه‌گذاری در 11 مردادماه در سازمان اسناد و کتابخانه ملی برگزار خواهد شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 278478