آموزش تفکیک رازهای خوب و بد به کودکان

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۶
 
 
تفکیک و شناسایی رازهای خوب و رازهایی که کودکان باید برای بزرگترها فاش کنند، موضوعی است که در کتاب «آیا تو هم رازی داری؟» به آن پرداخته شده است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، جنیفر مور مالینو در کتاب «آیا تو هم رازی داری؟» به کودکان تفکیک رازهای خوب و بد را آموزش می‌دهد.

بر اساس خبر روابط عمومی انتشارات فنی ایران(کتاب‌های نردبان)، کودکان با مطالعه‌ این کتاب ضمن تشویق به برقراری ارتباط ،‌ می‌آموزند باید توانایی‌هایی را برای کسب امنیت پرورش دهند. همچنین کتاب اشاره دارد که  تشخیص داده‌ها مساله‌ای است که والدین نیز باید در آموزش آن سهیم باشند.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: « آیا فکر می‌کنی اگر کسی از تو بخواهد راز بدی را پیش خودت نگه داری، کار درستی کرده است؟ البته که کار درستی نیست!‌اشتباه است که کسی کار غلطی انجام دهد و از تو بخواهد آن را مثل  یک راز پیش خودت نگه داری. »

همچنین در بخش «سخنی با بزرگ‌ترها» آمده است: «در این کتاب گفت‌و گو وسیله‌ای است برای برقراری ارتباط و در عین حال آموزش، در نتیجه هنگامی که  این کتاب را برای کودکان می‌خوانیم، آن‌ها با پرسش‌های متعددی مواجه می‌شوند و برای پاسخ دادن به آن‌ها فکر می‌کنند. کودکان زمان زیادی را دور از فضای امن خانه سپری می‌کنند و ما نمی‌توانیم همیشه برای تضمین سلامتشان کنار آن‌ها باشیم. اما کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است: آَشنا کردن آن‌ها با این مسائل و برقراری ارتباط و گفت‌وگو. به این ترتیب، کودکان راحت‌تر رازهایشان را، چه خوب و چه بد فاش می‌کنند.»

گفتنی است لادن مقیمی اسکویی ترجمه‌ این کتاب را برعهده داشته است. «آیا تو هم رازی داری؟» که مناسب گروه سنی  5 سال به بالا است، با قیمت 14 هزارتومان منتشر شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 278192