​مجموعه‌ «ما و جهان» رونمایی می‌شود

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۰
 
 
آئین رونمایی از سه عنوان کتاب مجموعه‌ «ما و جهان»، 11تیرماه در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، نشست هفتگی شهر کتاب در روز سه‌شنبه یازدهم تیرماه به نقد و بررسی و رونمایی مجموعه‌ «ما و جهان»، اختصاص دارد. عباداله نادری، میثم توکلی‌بینا و امیرمسعود جهان‌بین، سخنرانان این برنامه هستند.
 
کتاب‌های «آغاز جهان» و «چرا جهان وجود دارد؟» با ترجمه‌ امیرمسعود جهان‌بین و کتاب «چرا طبیعت قانون دارد؟» با ترجمه‌ مشترک امیرمسعود جهان‌بین و میثم توکلی‌بینا از مجموعه‌ «ما و جهان» به تازگی به همت دفتر مطالعات علم و دین (موازی) تدوین و با همکاری انتشارات پارسیک منتشر شده و دربردارنده‌ مجموعه مقالات نویسندگان جهان درباره‌ این مفاهیم است.
 
این مجموعه با طرح پرسش‌های همچون چرا جهان وجود دارد؟ چرا ما در جهان وجود داریم؟ آیا پیدایش ما و جهان تصادفی بوده یا محصول طرحی هوشمندانه است؟ آیا هویت ما صرفا مادی است یا بخش از آن غیرمادی است؟ آیا مرگ پایان زندگی است؟، می‌کوشد از منظر دانش تجربی جدید، علوم محض و علوم انسانی با پاسخ به این پرسش‌ها گامی در راه گسترش و پویایی چنین مباحثی در فضای علمی جامعه بردارد.
 
علاقه‌مندان به حضور در این نشست می‌توانند از ساعت 16 و 30 سه‌شنبه 11 تیرماه به مرکز فرهنگی شهر کتاب، واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ سوم مراجعه کنند.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 277535