کارگاه آموزشی جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک ونوجوان در زاهدان

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۱
 
 
کارگاه آموزشی جام باشگاه های کتابخوانی کودک ونوجوان به مدت دو روز،در زاهدان برگزار شد
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی سیستان و بلوچستان، معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی فعال‌سازی باشگاه‌های کتاب‌خوانی در حوزه کودک و نوجوان و ترغیب کودکان و نوجوانان به مطالعه است.

مرتضی سلطانی‌نژاد افزود: کارگاه آموزشی جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان در زاهدان با حضور ٨٠نفر مربی، از نهادکتابخانه‌های عمومی، کانون پرورش فکری کودک و نوجوانان، کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، آموزش و پرورش، مربیان مهد کودک و بهزیستی و روسای ادارات فرهنگ و ارشاداسلامی استان، در دو نوبت صبح و عصر در محل سالن جلسات فرهنگسرای جوان زاهدان برگزار شد.

وی افزود: این طرح همه رده‌های سنی کودک و نوجوان از پیش‌دبستانی تا مقطع متوسطه را دربرمی‌گیرد و در کارگاه آموزش تربیت مربی، اصول و مبانی صحیح ترویج فرهنگ مطالعه برای مربیان داوطلب و علاقه‌مند آموزش داده می‌شود.

سلطانی‌نژاد اظهار کرد: ابتدا در جام باشگاه‌های کتابخوانی تسهیلگران برای تشکیل باشگاه‌های کتاب‌خوانی آموزش خواهند دید و سپس با حضور تعدادی از اعضای کتابخوان کودک و نوجوان یک باشگاه تشکیل می‌شود که زیر نظر مربی به خواندن کتاب‌های داستانی، بحث و تبادل‌نظر در مورد آن و انتخاب بهترین کتاب خوانده‌شده می‌پردازند.

معاون فرهنگی ومطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان درپایان گفت: این کارگاه توسط دو نفر از مربیان کشوری  صفرزاده و احمد شهدادی به میزبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ومعاونت فرهنگی در روزهای ٢٩ و٣٠ خردادماه برگزارشد و در پایان به شرکت کنندگان گواهینامه اعطا خواهدشد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 277404