امیرخانی در جمع دانش‌آموزان دوستدار آثار خود در مشهد:

موفقیت‌هایم در نویسندگی مدیون شکست‌هایم در ساخت هواپیماست!

«سفرنامه کره شمالی» تازه‌ترین اثر رضا امیرخانی تا آخر امسال منتشر می‌شود
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۰
 
 
«رضا امیرخانی» نویسنده مطرح که برای حضور در دو برنامه در روزهای پایانی هفته گذشته به مشهد سفر کرده بود، در جمع دوستداران آثارش در فروشگاه‌های کتاب «به‌نشر» به ارائه اطلاعاتی از جدیدترین اثر در دست انتشار خود پرداخت.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خراسان رضوی، مراسم افتتاحیه برنامه‌های تابستانه شبکه دانش آموزی کتاب به‌نشر (کتاباران) با حضور جمعی از دانش آموزان علاقمند به کتاب و کتابخوانی و با کارگاه آموزشی و سخنرانی رضا امیرخانی، نویسنده، در فروشگاه مرکزی کتاب انتشارات آستان قدس رضوی در مشهد برگزار شد.

امیرخانی در این جلسه خطاب به دانش‌آموزان حاضر در طرح «کتاباران» گفت: اگر تجارب آدمی در شکست‌ها به‌درستی ثبت و در آن تدبر و تعمق شود، قطعاً منجر به کسب موفقیت در زندگی‌ خواهد شد. تجربیاتی که در شبکه دانش‌آموزی کتاب به‌نشر «کتاباران» کسب می‌کنید، حتی اگر در آینده نویسنده هم نشدید، قطعاً در مقاطعی از زندگی شما کاربرد خواهد داشت.


این نویسنده و منتقد ادبی ادامه داد: من در رشته فنی تحصیل خودم را ادامه دادم و سال ۱۳۷۰ وارد دانشگاه صنعتی شریف شدم و موفق به اخذ مدرک مهندسی مکانیک و مدرکِ خلبانی شدم و در سال ۷۱ جوان‌ترین خلبان شخصی کشور (غیرنظامی و اداری) بودم اما شغل اصلی من نویسندگی است و موفقیت‌هایم را در نویسندگی مدیون شکست خودم در پروژه ساخت هواپیمای تک‌سرنشین می‌دانم که حتی کتاب «ازبه» را براساس شکست خودم در پروژه ساخت هواپیمای تک‌سرنشین نوشته‌ام.

هر نویسنده باید یک نمودار از کارش داشته باشد
وی با اشاره به اینکه کسی که می‌خواهد کار نویسندگی را شروع کند در ابتدا کار باید بسیار صبور باشد، چراکه اولین آثار هر نویسنده زیاد خوانده نمی‌شود ولی سال‌های بعد آثارش با استقبال خوب علاقه‌مندان مواجه می‌شود، ادامه داد: اولین رمانم با عنوان «اِرمیا» در سال 1374 نوشته شد که در سال اول در تیراژ 3 هزار نسخه چاپ شد. چاپ این اثر در سال 1380 به 6 هزار نسخه رسید و در سال‌های بعد با استقبال خوب مخاطبان مواجه شد؛ به‌گونه‌ای که این کتاب در جشنواره آثار 20 سال دفاع مقدس برگزیده شد و جایزه 20 سال ادبیات داستانی ایران را به خود اختصاص داد. همچنین در نخستین دوره جشنواره مهر و دومین جشنواره دفاع مقدس نیز مورد تقدیر قرار گرفت.


امیرخانی نمودارهایی از روند نوشتن کتاب‌هایش و فروش آن‌ها نشان داد و گفت: هر نویسنده باید یک نمودار از کارش داشته باشد و آن را ارزیابی کند. کتاب‌هایی را که می‌خواند، به خوبی تحلیل کند؛ این یعنی بابرنامه کار کردن و آگاهی در مورد موضوعی هنری که شاید به نظر خیلی‌ها یک کار ذوقی و هر از گاهی باشد.

سفرنامه کره شمالی؛ اثر جدید رضا امیرخانی در راه است
رضا امیرخانی در ادامه برای دیدار با مخاطبانش در کتابفروشی بلوار سجاد انتشارات آستان قدس رضوی حاضر شد و حدود دو ساعت در خصوص آثار مختلف خود با حاضرین به گفتگو پرداخت.


در این نشست که به پرسش و پاسخ در خصوص آثار منتشرشده امیرخانی گذشت، وی از تدوین اثر جدیدش در خصوص کره شمالی خبر داد و با بین اینکه «سفرنامه کره شمالی» را در دست نگارش دارم، اظهار امیدواری کرد: این اثر تا اواخر سال جاری یا اوایل سال آینده منتشر شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 277169