​کتاب پروفسور اوکادا ایران شناس شهیر ژاپنی منتشر شد

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۶
 
 
کتاب «کشور سخن، من و ایران» نوشته پروفسور امیکو اوکادا ایران شناس شهیر ژاپنی از سوی انتشارات هی بونشا یکی از مجموعه‌های معتبر انتشاراتی در نوبت اول در 2000 نسخه منتشر شد.
 
 به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ژاپن، وی در سال 1396 با دعوت، زمینه سازی و هماهنگی رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن به منظور سخنرانی، ملاقات با برخی از شخصیت‌های ایرانی و همچنین حضور در نمایشگاه بین‌المللی کتاب به تهران سفر کرد و پس از بازگشت دریافت‌ها، خاطرات خود از این سفر و دوره‌های مختلف حضور در ایران از جمله دوره دانشجویی را در قالب این کتاب با عنوان «کشور سخن، من و ایران» به رشته تحریر در آورد.

پروفسور اوکادا که فارغ التحصیل دانشگاه تهران است، بیش از 50 سال از عمر خود را در ایران و ژاپن در زمینه ایران شناسی مصروف کرده و ده ها کتاب و مقاله را با عناوین متعدد به چاپ رسانیده است.

رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن علاوه بر زمینه سازی برای سفر پروفسور اوکادا به تهران، برخی تصاویر و عکس های مورد نیاز برای کتاب را نیز آماده سازی و در اختیار قرار داده است که در متن کتاب نیز ذکر شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 276994