وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با سفیر کرواسی در تهران تاکید کرد؛

استفاده از ظرفیت شعر برای تقویت روابط دو حانبه ایران و کرواسی

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۴
 
 
سید‌عباس صالحی، در دیدار با سفیر کراواسی با بیان این مطلب که شعر هویت ایرانی است بر استفاده از این ظرفیت بر تقویت روباط دو جانبه تاکید کرد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی در این دیدار با تاکید بر تقویت روابط دو کشور گفت: این دیدار می‌تواند بر روابط دو جانبه فرهنگی، اقتصادی و سیاسی دو کشور کمک کند.

وی افزود: اراده خوبی از سوی رهبران دو کشور بر تقویت و گسترش روابط دو کشور وجود دارد و سفر رئیس جمهور کرواسی به ایران و همچنین سفرهای مسئولان دو کشور به ایران و کرواسی نشان از توجه بر تقویت روابط میان دو کشور است.

صالحی ادامه داد: امیدوارم در دوره ماموریت شما در ایران روابط دو کشور بیش از پیش تحکیم یابد و در حوزه شعر نیز که شما فعالیت دارید می‌توان اقدامات مناسبی داشت. شعر هویت ایرانی است و می‌توان از این طریق نیز روابط دو کشور را تقویت کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر تمدید موافقتنامه فرهنگی میان دو کشور افزود: تمدید این موافقتنامه برنامه های آینده دو کشور در حوزه فعالیت های مشترک فرهنگی و هنری را روشن می کند و ما آمادگی این کار را داریم.

وی با اشاره به همکاری های علمی میان دو کشور نیز گفت: موضوعات علمی باید از زاویه زبان شناسی و باستان شناسی دنبال شود و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در زمینه ترجمه کتاب های کشور کرواسی و همچنین برگزاری نشست های علمی در این زمینه همکاری های لازم را می تواند داشته باشد.

عضو کابینه تدبیر و امید در پایان بر گفت و گوهای بیش از گذشته میان دو کشور تاکید کرد.
در این دیدار دراگا اشتامبوگ سفیر جمهوری کرواسی در تهران نیز گفت: وقتی می خواستم به عنوان سفیر به کشور ایران مراجعه کنم به من گفتند به کشور تحریم های آمریکا می روی و من گفتم که به کشور شعر سفر می کنم زیرا معتقدم کلمات شعر از تحریم های اقتصادی و سیاسی قوی تر است.

وی افزود: با هدف تقویت روابط میان دو کشور ایران و کرواسی در این دیدار حضور یافته ام.
سفیر کرواسی در تهران ادامه داد: از اول ماه ژانویه سال ٢٠٢٠ ریاست اتحادیه اروپا بر عهده کرواسی خواهد بود و برای این بازه زمانی برنامه های فرهنگی و هنری را پیش‌بینی خواهیم کرد و می‌خواهیم نظرات فرهنگی و هنری ایران را نیز در این زمینه بدانیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر گسترش و اعزام گروه های فرهنگی و هنری دو کشور تاکید کرد و گفت: در جشنواره بین المللی فرهنگی و هنری کرواسی آمادگی حضور گروه های فرهنگی و هنری ایران را داریم.

سفیر کرواسی همچنین بر ترجمه کتاب های  دو کشور به زبان های دو کشور و گسترش روابط دانشگاهی و علمی تاکید کرد.
 
یادآور می شود در این دیدار محسن جوادی معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و عباس خامه یار معاون سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی حضور داشتند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 276934