صمد طاهری در اصفهان از «زخم شیر» می‌گوید

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۶
 
 
شهرکتاب اصفهان پنجشنبه این هفته میزبان صمد طاهری است که چهل‌سال از عمرش را صرف نوشتن کرده و تعدادی از بهترین مجموعه داستان‌های دهه‌های اخیر ادبیات ایران را نوشته است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در اصفهان، صمد طاهری در این برنامه که با حضور سیاوش گلشیری، نویسنده و منتقد ادبی برگزار می‌شود، از نوشتن و داستان‌هایش می‌گوید و به سوالات مخاطبان در این باره پاسخ می‌دهد.

طاهری، زاده خورموج بوشهر و ساکن شیراز است و مجموعه داستان «زخم شیر» او به عنوان بهترین کتاب در جایزه ادبی «احمد محمود» در دوره اخیر معرفی شد. این کتاب جایزه ادبی «جلال آل‌احمد» را هم نصیب او کرد.
 
طاهری پیش از «زخم شیر»، کتاب تحسین شده «سنگ و سپر» را نوشته بود که به باور برخی منقدان ادبی، یکی از بهترین مجموعه داستان‌های رئالیستی ادبیات فارسی است.

صمد طاهری یک نویسنده رئالیست است؛ البته شاید در زمینه‌های دیگری هم کار کرده باشد، اما عمده تخصص او، رئالیسم و دقت در جزئیات شخصیت‌های داستانی است. او پیش از انتشار و اقبال عمومی به «زخم شیر» هم نویسنده‌ای مطرح و مهم در ادبیات داستانی ایران بود؛ با این همه، اقبال جایزه‌های ادبی به این نویسنده خطه جنوب، با این کتاب بیشتر شد.

این نشست ادبی روز پنجشنبه 30 خردادماه از ساعت 18 تا 20 در شهرکتاب اصفهان در خیابان اردیبهشت جنوبی برگزار می‌شود و حضور در آن برای علاقمندان ادبیات آزاد است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 276924