«۱۰ دقیقه و ۳۸ ثانیه در این دنیای عجیب» منتشر می‌شود؛

جدیدترین رمان الیف شافاک به زودی در کتابفروشی‌ها

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۴
 
 
با ترجمه علی سلامی، همراه با انتشار جهانی، توسط انتشارات مهراندیش منتشر می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) این رمان که در 6 ژوئن (16 خرداد) به زبان انگلیسی در سراسر جهان منتشر شد، ساختاری متفاوت و بی‌نظیر دارد. لیلا، قهرمان داستان، مرده است، ولی ذهن او به مدت ۱۰ دقیقه و ۳۸ ثانیه به حیاتش ادامه می‌دهد و تمام زندگیِ لیلا با همهٔ فراز و نشیب‌هایش در همین دقایق، به خاطرش می‌آید. سؤال فلسفی و علمی‌ای که این رمان پیش رویِ‌ خوانندگان می‌گذارد، این است: چه خواهد شد اگر ذهن انسان، پس از لحظهٔ مرگ، برای چند دقیقهٔ گران‌بها، به فعالیتش ادامه دهد؟ دقیقاً ۱۰ دقیقه و 38 ثانیه؟

                            

الیف شافاک پُرفروش‌ترین نویسندهٔ ترکیه و یکی از پرفروش‌ترین نویسندگان جهان است. او به زبان ترکی و انگلیسی می‌نویسد و تاکنون بیش از ده رمان از او منتشرشده است که در میان آن‌ها «ملت عشق»، «مریدِ معمار ـ که پیش‌ازاین توسط انتشارات مهراندیش منتشر شده است» و «حرام‌زادهٔ استانبول» از همه پرفروش‌ترند. شافاک در دانشگاه‌های مختلف ترکیه، آمریکا و انگلستان تدریس کرده است. فلسفهٔ مولانا جلال‌الدین به‌نوعی در تمام آثارش کاملاً مشهود است. شافاک، در سال 2010، نشان شوالیه‌ ادبیاتِ هنر و ادبیاتِ فرانسه را دریافت کرد. آثار شافاک به بیش از چهل زبان ترجمه شده است. وی هم‌اکنون در لندن زندگی می‌کند.

«۱۰ دقیقه و ۳۸ ثانیه در این دنیای عجیب»، رمانی متفاوت و تأمل‌بر‌انگیز، همراه با انتشار جهانی، با ترجمهٔ دکتر علی سلامی، توسط انتشارات مهراندیش منتشر می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 276889