تولید مجموعه آثار کودک «شهر بخیر» کلید خورد؛

کودکان اصفهانی با احمد اکبرپور کتاب می‌نویسند

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۱
 
 
رییس اداره توسعه فرهنگ شهروندی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان از آغاز روند تألیف مجموعه کتاب کودک با عنوان «شهر بخیر» با همکاری احمد اکبرپور خبر داد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در اصفهان، احمد رضایی با اعلام این خبر اظهار کرد: پس از بحث و تبادل نظر در اتاق فکر اداره توسعه فرهنگ شهروندی تصمیم بر آن شد تا مجموعه‌ای از ۵۲ جلد کتاب کودک با عنوان «شهر بخیر» ویژه کودکان ۷ تا ۹ سال در مقطع ابتدایی تولید شود.
 
وی افزود: با توجه به اینکه در نظر داریم این کتاب‌ها با استفاده از نظرات کارشناسی تدوین شده و با کیفیت خوبی تهیه شود، روال تولیدی برای این کتاب‌ها تعریف کرده‌ایم و قرار است با همکاری مرکز آفرینش‌های ادبی قلمستان و دفتر تخصصی ادبیات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان، این مجموعه کتاب را تهیه کنیم.

رئیس اداره توسعه فرهنگ شهروندی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان با اشاره به دعوت از نویسندگان کودک که با مرکز آفرینش‌های ادبی قلمستان همکاری دارند، ادامه داد: فراخوان عمومی این طرح در حال نشر در سطح شهر و استان اصفهان است تا نویسندگان حوزه کودک در کارگاه‌ها و مجموعه نشست‌هایی با عنوان سلسله ‌نشست‌های کاربردی «ادبیات کودک» شرکت کنند. 

رضایی با اشاره به برگزاری این سلسله ‌نشست‌ها زیر نظر احمد اکبرپور شاعر و نویسنده، گفت: روال کار به این شکل است که فایلی شامل اطلاعات مرتبط با «بازیافت و مدیریت پسماند» که عنوان نخستین کارگاه تخصصی این طرح است، در اختیار نویسندگان گذاشته‌ایم و نخستین کارگاه روز شنبه ۲۵ خردادماه با حضور نویسندگان در حوضخانه مرکز آفرینش‌های ادبی قلمستان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به سخنرانی علی دهنوی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان در این کارگاه تخصصی گفت: پس از اینکه نویسندگان اطلاعات لازم درباره مدیریت پسماند را دریافت کردند، احمد اکبرپور در خصوص داستان کودک سخنرانی خواهد کرد و سپس نویسندگان شرکت‌کننده در این کارگاه به خلق داستان‌ می‌پردازند که توسط احمد اکبرپور بررسی و تصحیح شده و در نهایت این داستان‌ها برای تصویرسازی و تبدیل به کتاب کودک آماده می‌شود.

رئیس اداره توسعه فرهنگ شهروندی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان یادآور شد: روند تهیه مجموعه کتاب «شهر بخیر» به صورت کاملاً روشمند و علمی دنبال خواهد شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 276780