جزئیات نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی نطنز اعلام شد

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۰
 
 
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نطنز گفت: ترویج فرهنگ کتابخانی و نهادینه کردن سیره رضوی، از مهمترین اهداف برگزاری نهمین دوره جشنواره رضوی نطنز است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در اصفهان، علی مشربی در نشست تبیین جزئیات نهمین دوره جشنواره رضوی نطنز با تاکید بر لزوم تقویت فرهنگ کتاب و کتابخوانی گفت: در بحث برگزاری نمایشگاه‌های کتاب فعال عمل شده و دستگاه‌های اجرایی شهرستان نطنز با هماهنگی راهکارهای خود را برای تقویت فرهنگ کتاب و کتابخوانی ارائه کنند.
 
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نطنز اظهار کرد: خواندن کتاب و مطالعه قطعاً تجربه انسان را بالا می‌برد بسیاری از بزرگانی که دارای فکر و تجربه و آثار مهم هستند، خواندن کتاب و مطالعه در شبانه‌روز را توصیه کرده اند.

وی تصریح کرد: در این چند سال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طرح‌های مختلفی برای تقویت فرهنگ مطالعه و کتابخوانی پیاده کرده نظیر باشگاه‌های کتابخوانی، طرح‌های روستاهای دوستدار کتاب، کتابخوان فعال، پایتخت کتاب و.... که به تازگی نهاد کتاب خانه‌های عمومی کشور با همکاری آستان مقدس رضوی شیوه نامه جشنواره کتابخوانی رضوی را ویژه کودکان، نوجوانان و بزرگسالان معرفی و برگزار می‌کند.

مشربی افزود: ترویج فرهنگ کتابخانی و نشر و نهادینه کردن سیره رضوی و معرفی شخصیت و سبک و سیره زندگانی ائمه معصومین علیهم السلام و خصوصاً حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام از مهمترین اهداف برگزاری این جشنواره است.

وی یادآور شد: ثبت نام در این جشنواره به دو صورت مکتوب و الکترونیکی است که افراد به منظور شرکت در مسابقه می‌توانند یا به صورت حضوری و مراجعه به کتابخانه‌های عمومی سطح شهرستان و یا به سایت اینترنتی جشنواره رضوی مراجعه و در این جشنواره ثبت نام کنند که در صورت مراجعه حضوری کتاب‌ها و منابع در کتابخانه‌ها موجود بوده و در دسترس شرکت کنندگان بوده و در صورت ثبت نام الکترونیکی می‌توانند فایل مربوط به کتاب‌ها و منابع را به صورت pdf دریافت کرده و جهت شرکت در مسابقه مطالعه کنند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نطنز در پایان گفت: از برگزیدگان در سطح ملی و منطقه‌ای با لوح سپاس و تندیس جشنواره و همچنین اهدای جوایز نفیس تقدیر خواهد شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 276014