برگزاری کارگاه آموزشی دستور خط برای دانشجویان و استادان دانشگاه فرهنگیان

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۹
 
 
کارگاه آموزشی دستور خط فارسی مصوب فرهنگستان، با حضور شصت تن از دانشجویان و معلمان دانشگاه فرهنگیان در تالار دکتر شهیدی فرهنگستان زبان و ادب فارسی برگزار شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از سایت فرهنگستان زبان و ادب فارسی، در ابتدای این کارگاه آموزشی حسن ذوالفقاری، مدیر گروه آموزش زبان و ادبیات فارسی، گروه‌های فرهنگستان را معرفی کرد و اهداف گروه‌ آموزش و فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی را برشمرد.

پس از آن مریم دانشگر، معاون گروه آموزش، گزارشی از طرح ارزشیابی مهارت‌های چهارگانه ارائه داد و سپس علی‌اکبر کمالی‌نهاد، استاد دانشگاه فرهنگیان، دربارۀ نقش املا و صورت‌های کاربردی آن در آموزش‌های مدرسه‌ای سخن گفت و اهمیت رسم‌الخط و املا را در کتاب‌های جدید تشریح کرد.
 
در ادامه این برنامه زهرا زندی‌مقدم، عضو هیات علمی و پژوهشگر گروه دستور و رسم‌الخط فرهنگستان، ضمن معرفی این گروه، به‌ تفصیل در باب تاریخچه و سیر تدوین دستور خط فارسی از آغاز تاکنون سخن گفت و در ادامه به بازنگری‌های انجام‌یافته در دوره جدید اشاره کرد.

در پایان این کارگاه آموزشی که روز چهارشنبه 25 اردیبهشت‌ماه برگزار شد؛ پس از برگزاری جلسه پرسش و پاسخ، دانشجویان با عبدالرحمان صفارپور، مؤلف کتاب‌های درسی اول ابتدایی، آشنا شدند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 275811