28 اردیبهشت ماه در قلمستان اصفهان؛

«چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم» نقد و بررسی می‌شود

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۹
 
 
رمان «چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم» نوشته زویا پیرزاد روز چهارشنبه 28 اردیبهشت ماه از ساعت 17 در کتابخانه تخصصی ادبیات اصفهان نقد و بررسی می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در اصفهان، دومین نشست چهارشنبه‌های آخر ماه مرکز آفرینش‌های ادبی قلمستان اصفهان با عنوان «رمان محبوب من» به نقد و بررسی کتاب «چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم» با حضور فهیمه سیاحیان داستان نویس اختصاص دارد.

داستان این رمان که با نثری ساده و روان نوشته شده، در شهر آبادان دهه چهل خورشیدی می‌گذرد و شخصیت‌های داستان از خانواده‌های کارمندان و مهندسان شرکت نفت هستند که در محله «بریم» و جدا از بومیان آبادان زندگی می‌کنند.

راوی این داستان، زنی ارمنی است به نام کلاریس آیوازیان که از روابط خانوادگی خود، فرزندان دوقلو و دنیای عاطفی آنها و از همسایه‌هایی سخن می‌گوید که اینک در آبادان ـ در خانه‌های سازمانی ـ زندگی می‌کنند.
 
زویا پیرزاد، نویسنده معاصر ارمنی‌‌تبار ایرانی است که با رمان «چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم» جوایز مهمی مانند بهترین رمان سال «پکا»، بهترین رمان سال «بنیاد هوشنگ گلشیری»، کتاب سال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و لوح تقدیر جایزه ادبی «یلدا» را به‌دست آورد. پیرزاد همچنین با مجموعه داستان کوتاه «طعم گس خرمالو» یکی از برندگان جشنواره بیست سال ادبیات داستانی در سال ۱۳۷۶ و جایزه «کوریه انترناسیونال» در سال ۲۰۰۹ شد. وی از معدود نویسندگان ایرانی است که تمام آثارش به فرانسوی ترجمه شده‌ است.
 
جلسه نقد و بررسی «چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم» چهارشنبه آخر اردیبهشت در محل حوضخانه مرکز آفرینش‌های ادبی قلمستان در اصفهان برگزار خواهد شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 275545