شورای هنر اصفهان تشکیل جلسه داد

 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۹
 
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان در سومین جلسه شورای هنر این استان، هدف از تشکیل این شورا را پیگیری بهتر مسائل هنرمندان عنوان کرد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در اصفهان، سومین جلسه شورای هنر استان اصفهان با حضور
حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان، حیدر قاسمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان، بهرام عبدالحسینی مدیرکل صدا و سیمای استان، مهدی احمدی‌فر رئیس حوزه هنری استان، محمدعلی جعفری معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان و هنرمندان در مجتمع فرهنگی هنری صائب برگزار شد.

انصاری در این جلسه با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان گفت: شورای هم اندیشی هنر به منظور برنامه ریزی پیرامون هنر و هنرمندان تشکیل شده و دستگاه‌های مرتبط با موضوع هنر و برخی هنرمندان صاحب نظر در این شورا حضور دارند تا بحث‌ها پیرامون هنر و هنرمندان با دقت بهتری پیگیری شود.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به ظرفیت اصفهان در حوزه هنر و اثرگذاری و نقش هنرمندان این استان اظهار کرد: کارگروه‌های تخصصی می‌تواند ذیل این شورا تشکیل شود و تلاش می‌کنیم کاربردی بحث کرده تا نتیجه شورا اثرگذار و خدمت‌آفرین برای هنرمندان باشد.
 
در ادامه، حیدر قاسمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان با تقدیر از برگزاری جلسات شورای هنر این استان گفت: عرصه فرهنگی حوزه پیچیده و متنوعی است و هنر هم بخش مهمی از این عرصه بوده که مبتنی بر ارزش‌ها و قانون است و هنرمندان دو گرو هستند یکی سازندگان و خالقان هنر و دیگر معرفی کنندگان آن که هر دو در کنار هم اثرگذار می‌باشند.
 
وی هنر را زاییده اندیشه دانست و یادآور شد: هنر عرصه فضیلت‌ها و ابزاری برای رسیدن به تعالی بوده و رسانه نیز ابزاری برای شناساندن هنر و هنرمندان است. کارکرد هنر در بحث‌های زیبایی و زیبایی شناسی است و تنها زمانی که روح انسان متعالی شده باشد می‌تواند خالق زیبایی شود.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان با بیان اینکه گروه‌های مرجع در جامعه لازم است کارکرد جدی خود را حفظ و تقویت کنند و هنرمندان نیز یکی از این گروه‌های مرجع هستند، بر کارکرد تربیتی هنر تاکید کرد و افزود: اگر هنرمند بتواند الگوسازی داشته باشد، اثرگذاری او بیشتر می‌شود.
 
قاسمی تصریح کرد: دولت تسهیل‌گر و رافع موانع است اما تولیدکننده اصلی آثار هنری، هنرمندان هستند البته لازم است در این مجموعه‌ها جوانان نیز حضور پیدا کرده و به این قشر توجه جدی صورت پذیرد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 275544