راهکارهای ارتقای مدارس غیردولتی بررسی شد

توجه به آموزش و ارتقای سواد مالی دانش‌آموزان در کتاب‌های درسی

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۵
 
 
آموزش و ارتقای سواد مالی دانش‌آموزان، در دومین سمینار راهکارهای ارتقای مدارس غیردولتی بررسی شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، آموزش و ارتقای سواد مالی دانش‌آموزان، یکی از محورهای دومین سمینار راهکارهای ارتقای مدارس غیردولتی بود. این سمینار، با حضور بیش از 300 نفر از مؤسسان، مدیران و چهره‌های برجسته در حوزه آموزش پرورش از سراسر کشور، جمعه 13 اردیبهشت‌ماه در محل دانشگاه آزاد اسلامی، واحد علوم و تحقیقات، برگزار شد.

در این سمینار، 12 سخنران موضوعات گوناگونی از جمله آموزش سواد مالی، معماری مدارس، نرم‌افزارهای کاربردی، مدل‌های آموزشی و تربیتی و چشم‌انداز تغییر کتب درسی را ارائه دادند.

کمیل رودی، مدیر آکادمی هوش مالی، در این سمینار، ضمن اشاره به مفاهیم مطرح در آموزش سواد مالی، لازمه تربیت نسلی کارآفرین، آگاه و نقش‌آفرین در بهبود و پیشرفت اقتصادی کشور را آموزش مهارت‌های عملی این حوزه به دانش‌آموزان دانست.

او در ادامه کتاب «سنگ‌بنای سواد مالی» که سرفصل‌های آموزشی سواد مالی را به تفکیک، از پیش دبستانی تا پایان دبیرستان، ارائه می‌کند، به مدیران مدارس معرفی کرد.
 

همچنین بایرامی، دبیر سمینار، بر ضرورت پیاده‌سازی موارد مطرح‌شده، به خصوص سواد مالی تأکید و به معرفی تکمیلی کتاب‌های «پری نشان پرواز» و «سنگ‌بنای سواد مالی» در بسته آموزشی مدیران پرداخت.

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 275337