«ديباگران» از 28 مولف و مترجم تقدير كرد

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۸۷ ساعت ۱۱:۴۴
 
 
در نخستين جشنواره «تجليل از مولفان و مترجمان انتشارات ديباگران»، از 28 مولف و مترجم در حوزه هاي علمي و آموزشي تقدير شد. در اين مراسم هزار و صد عنوان كتاب كه 50 عنوان آن سال جاري چاپ و منتشر شده اند، در معرض ديد فعالان حوزه نشر و علاقه مندان قرار گرفتند./
موسسه فرهنگی و هنری دیباگران
 
موسسه فرهنگی و هنری دیباگران
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا)، اين جشنواره به منظور قدرداني از فعالان عرصه فرهنگ و هنر، خصوصا مولفان و مترجماني كه طي يك دهه گذشته در توليد و انتشار بيش از 1200عنوان كتاب علمي و آموزشي همكاري داشته اند، شب گذشته در مجتمع پذیرایی دشت بهشت برگزار شد. 

در اين آيين از 28 مولف و مترجم كه طي يك دهه اخير آثار آن‌ها با موضوعات رايانه و I T، فني و مهندسي، علوم پايه و عمومي، كشاورزي، پزشكي و پرستاري، كودك و نوجوان و هنر چاپ و منتشر شده اند، تقدير شد. 

در اين مراسم دكتر «سعيد سعادت»، مديرعامل موسسه فرهنگي و هنري ديباگران تهران، طي سخناني، مولفان و مترجمان را مظلوم‌ترين فعالان اين حوزه برشمرد و اظهار داشت: نزديك به 400 مولف و مترجم در سال‌هاي اخير با زحمت فراوان، آثار متعددي را خلق كرده‌اند كه به دليل محدوديت هاي فراوان، در اين مراسم، تنها از 28 تن از آن‌ها تقدير خواهيم كرد و ساير دوستان در سال‌هاي‌هاي آينده و به مناست هاي مختلف مورد تقدير قرار خواهند گرفت. 

وي با اشاره به گسترش فرهنگ كتابخواني و كتابداري در كشور، تصريح كرد: توجه به الگوي رفتاري از جمله راهكارهاي موجود براي افزايش ميزان مطالعه در كشور است و خانواده ها در اين زمينه مي توانند نقش مهمي را ايفا كنند. 

مديرعامل موسسه فرهنگي و هنري ديباگران تهران خاطرنشان كرد: عضويت در كتابخانه‌هاي موجود در شهر، ادارات و مدارس، افزايش كتابخانه و كتاب‌فروشي در سطح شهر، كاهش قيمت كاغذ و بهره‌گيري از مولفان و مترجمان متخصص براي نگارش آثار مكتوب را از ديگر نكاتي دانست كه بايد مورد توجه بيشتر قرار گيرند. 

در ادامه اين مراسم از 28مولف و مترجم برگزيده با اهداي هدايا و لوح تقدير به شرح زير تجليل شد؛

در حوزه «رايانه و I T»: اسماعيلي، خرمي راد، مهدي پورعطايي، مرتضي متواضع، علي اكبر متواضع، جواد مرزبان داد و مهدي وكيلي.

در حوزه «فني و مهندسي»: حسين اكبرزادگان، ابوالفضل خلخالي، محمد عادلي نيا، مجتبي اصفهاني و سعيد دهقاني.

در حوزه علوم پايه و عمومي: مريم خالصي، حسن نمازي، پانته‌آ ايزدي، پروين پاسالارو مريم وليان.

در حوزه «كشاورزي»: سيدحسين پيمان، فواد فاتحي، شهرام نصابيان، حسن حيدري ذوله و احمد شريفي.

در حوزه «پزشكي و پرستاري»: علي‌رضا احموي فر، مريم اميري و فاطمه جهانبخش.

در حوزه «كودك و نوجوان»: خديجه سعادت و مليحه محسني.
همچنين در حوزه «هنر» از رضا آفاقي اصل تقدير شد. 

شايان ذكر است، انتشارات «ديباگران» به عنوان ناشر برگزيده شانزدهمين نمايشگاه بين‌المللي كتاب در سال 1382، برگزيده چهارمين نمايشگاه نشرالكترونيك و ناشر برگزيده چهاردهمين دوره كتاب سال دانشجويي در سال 1386 معرفي شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 27518