مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس خبر داد؛

آئین «روز شیراز» در نمایشگاه کتاب تهران برگزار می‌شود

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۷
 
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس از برگزاری آیینی با عنوان «روز شیراز» در سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی فارس خبر داد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در فارس، صابر سهرابی با اشاره به اینکه تاریخ و فرهنگ کهن استان ادب پرور فارس دارای اهمیت فراوان است و نمایشگاه کتاب تهران، ظرفیت خوبی برای معرفی بیشتر تاریخ و فرهنگ و ادب کهن استان فارس دارد، افزود: دستاوردهای این استان در حوزه‌های مختلف با حضور چهره‌های شاخص فرهنگی، ادبی و هنری در قالب برنامه‌ای و با عنوان روز شیراز در سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، ارائه می‌شود.

سهرابی افزود: این آئین جمعه ششم اردیبهشت ماه جاری ساعت ١٦ و در طبقه دوم محل نمایشگاه برگزار می‌شود و کارگاه‌های آموزش هنری با رویکر‌هایی از جمله هنرهای مختلف مانند خوشنویسی، صنایع دستی، گل و مرغ را خواهیم داشت.

سهرابی برگزاری رویدادهای دیگری همچون رونمایی کتاب، سخنرانی و بیان تاریخچه شیراز از عهد قدیم تا معاصر به همراه نمایش تصاویر، شعر خوانی با لهجه شیرازی را از دیگر برنامه‌های این روز برشمرد و گفت: نمایشگاه صنایع دستی استان فارس با معرفی خود محصولات، نمایش تصویری جاذبه‌های گردشگری شیراز و فارس از طریق کلیپ و عکس، نیز در این برنامه اجرا می‌شود.

به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، معرفی دستاوردهای چهل سالگی حوزه فرهنگ و هنر فارس به همراه آمار وضعیت فرهنگی شیراز و استان، حضور چهره‌های فرهنگی، ادبی و هنری شیرای مقیم تهران و انجمن‌های زیربط، ارائه تازه‌های کتاب ناشران و نویسندگان شیرازی و استان فارسی، و بویژه پرداختن به کمک‌ها و مراحل و اقدامات یاری رساندن به مردم سیل زده و اجرای برنامه‌های هنری نمایشی از جمله دیگر برنامه‌های این آئین خواهد بود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 274464