دو اثرجدید مرکز پژوهش‌های علوم انسانی اسلامی صدرا رونمایی می‌شوند

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۶
 
 
دو اثر جدید مرکز پژوهش‌های علوم انسانی اسلامی صدرا چهارشنبه ۲۸ فروردین ماه ۱۳۹۸ در محل این مرکز در تهران برگزار می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، مراسم رونمایی از دو اثر جدید مرکز پژوهش‌های علوم انسانی اسلامی صدرا برگزار می‌شود.

«روش نظریه‌پردازی اسلامی در علوم انسانی» نوشته حجت‌الاسلام والمسلمین احمدحسین شریفی پس از انتشار دو کتاب موفق «مبانی علوم انسانی اسلامی» و «روش‌شناسی علوم انسانی اسلامی» در اختیار اساتید و پژوهشگران این حوزه قرار گرفته است. با انتشار این کتاب سه‌گانه ای در حوزه فلسفه علوم انسانی اسلامی تکمیل می‌شود که منبع بسیار خوبی برای تدریس و پژوهش محققان این حوزه است.

همچنین دومین کتابی که در این نشست رونمایی می‌شود، کتاب «بنیان‌های فکری جامعه‌شناسان غرب و متفکران اجتماعی اسلامی» نوشته‌سید سعید زاهد زاهدانی و مریم مؤمنی است که با هدف بررسی مبانی جهان‌بینی و جهان‌شناسی اندیشمندان جامعه‌شناسی تمدن سکولار غرب و تمدن اسلامی به رشته‌ی تحریر درآمده تا از این رهگذر اختلافات زیربنایی و روبنایی این نظریه‌پردازان را مشخص نماید.

در این مراسم، حجت‌الاسلام احمدحسین شریفی، عضو هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)، سید سعید زاهد زاهدانی عضو هیئت علمی دانشگاه شیراز و رئیس کمیسیون ارتباطات و جامعه‌شناسی اسلامی کنگره، حجت‌الاسلام رضا غلامی رئیس مرکز پژوهش‌های علوم انسانی اسلامی صدرا، عطاالله رفیعی آتانی رئیس دبیرخانه دائمی و دبیر علمی کنگره، فرزاد جهان‌بین معاون مرکز صدرا و عضو هیئت علمی دانشگاه شاهد و جمعی از اساتید و پژوهشگران حوزه‌ی علوم انسانی اسلامی، حضور خواهند داشت.

نشست رونمایی از این دو اثر چهارشنبه ۲۸ فروردین ماه رأس ساعت ۱۱ صبح در تهران، خیابان جمهوری اسلامی، خیابان شهید کشوردوست، کوچه نوشیروان، پلاک ۲۶، مرکز پژوهش‌های علوم انسانی اسلامی صدرا، طبقه سوم، سالن جلسات برگزار خواهد شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 274127