طی پیامی صورت گرفت:

​تقدیر دبیرکل نهاد از تلاش‌های آخوند عبدالحی میرزاعلی در سیل شهرستان آق‌قلا

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۵
 
 
علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد، در پیامی به آخوند عبدالحی میرزاعلی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گلستان از تلاش‌های وی در واقعه سیل استان گلستان و شهرستان آق‌قلا تقدیر کرد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، متن پیام دبیرکل نهاد بدین شرح است:
 
به نام آن که جان را روشنی داد
 
برادر گرامی جناب حجت الاسلام عبدالحی میرزاعلی
مدیرکل محترم کتابخانه‌های عمومی استان گلستان
 
با اهداء سلام
 
در طلیعۀ سال نو، بارش باران که در جای خود نزول برکات آسمانی است به دلیل برخی کاستی و نقص در تدبیرها که ریشه در سال‌های طولانی دارد، موجب خسارت‌های بسیار به منازل و بناهای دولتی و عمومی و نیز کشتزارها و دام و محصولات مردم عزیز برخی از استان‌ها و شهرهای کشور از جمله آق‌قلا و دیگر مناطق استان گلستان شد.
 
آنچه در خلال این حوادث ناگوار نباید مورد غفلت قرار گیرد جلوه‌های بی‌نظیر حضور برخی مدیران دستگاه‌های دولتی و عمومی در کنار خیل عظیم نیروهای جهادی و مردمی در امداد و خدمت‌رسانی به مردم شریف آن مناطق است.
 
علیرغم پرهیز حضرتعالی از بیان و تبلیغ، بر خود وظیفه‌ می‌دانم تا از حضور خالصانه و تمام وقت و دلسوزانه شما از شروع سیل تاکنون در میان مردم گرامی آق‌قلا و همدردی‌ها و پیگیری‌های شبانه روزی برای کاهش آلام و خسارت‌ها  و کمک به حل مشکلات منطقه صمیمانه تشکر و قدردانی کنم و حضور حضرتعالی در جمع مدیران کل استانی کتابخانه‌های عمومی کشور را مایه مباهات بدانم.
 
از درگاه خداوند متعال سلامتی و سعادت و توفیق حضرتعالی را مسالت می‌کنم.
 
ومن الله التوفیق
علیرضا مختارپور
 
گفتنی است، در پی جاری شدن سیل در آق‌قلا از روزهای آغازین سال نو، خسارت جدی به این منطقه وارد و موجب شد بیش از نیمی از آق‌قلا و ۱۰ روستای این شهرستان را آب فرا بگیرد. همچنین بر اثر جاری شدن سیل امدادرسانی در روزهای ابتدایی دچار مشکل شد. در زمینه خدمت ‌سانی و امداد و رسیدگی به امور آسیب‌دیدگان  آخوند عبدالحی میرزاعلی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گلستان که امام جمعه آق‌قلا نیز هستند، از همان ساعات ابتدایی بحران سیل حضوری مداوم و تأثیرگذار در منطقه آق‌قلا داشت. اوبا اقدامات پیشگیرانه خود مانع خسارت‌های مالی به تجهیزات کتابخانه‌ای در منطقه آق‌قلا شد.
 
همچنین با ورود نیروهای امدادی و حضور مدیران دستگاه‌های کشوری و لشکری برای مدیریت بحران سیل در استان گلستان، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور نیز اقدامات مختلفی را برای امدادرسانی، ارائه خدمات فرهنگی و حضور در مناطق آسیب‌دیده تدارک دیده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 273812