۵
 

«دم گربه‌ها را بکش» به پله سوم رسید

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۹
 
 
مجموعه شعر «دم گربه‌ها را بکش» اثر طیبه شامانی برای سومین بار به دست مخاطبان کودک رسید.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، مجموعه شعر «دم گربه‌ها را بکش» اثر طیبه شامانی، متشکل از ۱۲ شعر با تصویرگری ندا عظیمی است. در این اثر که مناسب گروه سنی بالای ۷ سال است، شاعر تلاش کرده تا تخیل را با آموزه‌های تربیتی و مهارت‌ها تلفیق کند.

بر اساس خبر روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، «سوپ توپ»، «یوهاها»، «گربه‌ خان»، «چای... وای»، «قار زد کلاغ!»، «دندان شانه»، «نذری»، «عروسی»، «عروسک خانم» و «مو» برخی از اشعار این کتاب است.

در شعر «گربه خان» می‌خوانیم: «گربه خان قایم نشو/ لابه‌لای شاخه‌ها/ فکر کردی جوجه‌ام/ من نمی‌بینم تو را؟ / با دو چشم تیله‌ای/ هی به من زل می‌زنی/ خوب می‌دانم که تو/ فکر جوجه خوردنی/ من نمی‌ترسم زیاد/ از سبیل نازکت/ با زبان خوش برو/ تا نکردم نوک نوکت»
این اثر که ناظر هنری آن فرشید مثقالی است، در ۲۸ صفحه به قیمت ۸هزار تومان از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بازنشر شده است.

گفتنی است شمارگان این کتاب ۲۵۰۰ نسخه است. پیش‌تر نیز 17 هزار و 500 نسخه از کتاب «دم گربه‌ها را بکش» منتشر شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 273258
 


 
مامان نیما
Romania
۱۳۹۸-۰۱-۲۳ ۰۹:۴۷:۵۳
خجالت نمیکشید حیوان ازاری را به بچه ها یاد میدید؟ شاعر باید یه فکری برا خودش بکنه متاسفم (228340)
 
مادر
Germany
۱۳۹۸-۰۱-۲۳ ۱۶:۱۲:۰۹
متاسفم که به چنین کتاب هایی با عناوین حیوان آزاری اجازه چاپ داده می شود . و متاسفم برای شاعر برای چنین شعر هایی !!! (228341)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸-۰۱-۲۶ ۲۱:۴۸:۴۷
اگه آدم بودن وضعمون اينطوري نبود (228364)
 
مریم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸-۰۱-۲۴ ۰۸:۴۲:۴۷
وقتی که دنیا داره به سمت دوستی انسان و حیوان و پرهیز از حیوان ازاری حرکت میکنه چطور به این کتاب اجازه چاپ دادن....متاسفم خیلیییی (228346)
 
Mahrokh
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸-۰۱-۲۶ ۲۱:۴۷:۱۳
مايه تأسف و شرمه كه چنين اراجيفي تو مغز بچه ها ميكنيد. اينطوري چي ميخواين ياد بچه ها بدين؟؟؟قساوت؟؟سنگدلي؟؟حيوان آزاري؟؟؟همينه كه هميشه بيچاره ايم (228363)