رونمایی از سه کتاب در حوزه باستان‌شناسی

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۸
 
 
سه کتاب باستان‌شناسی که از سوی مرکز فرهنگی پژوهشگاه به چاپ رسیده در حاشیه برگزاری شانزدهمین گردهمایی باستان شناسی ایران رونمایی شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، «تاریخ معماری ایران»، «کاوش‌های باستان‌شناسی در گورستان تُل چگاسفلی» و «مجموعه مقالات شانزدهمین گردهمایی سالانه باستان‌شناسی ایران» کتاب‌های رونمایی شده در این مراسم بودند.

کتاب «تاریخ معماری ایران» نوشته ولفرام کلایس، ترجمه سامان خلج به ارائه اطلاعات معماری جامع در مورد اولین بناهای بشری ایران باستان در بازه زمانی هزاره‌های هفتم - ششم پیش از میلاد تا ورود اسلام در قرن هفتم میلادی تا عصر حاضر می‌پردازد.

در کتاب «کاوش‌های باستان‌شناسی در گورستان تُل چگاسفلی؛ فصل اول 1394 پروژه پیش از تاریخی زهره» عباس مقدم نویسنده، به بیان معرفی این محوطه، نتایج بررسی‌ها، حفاظت و مرمت در حین کاوش، یافته‌ها، انسان‌شناسی زیستی بقایای انسانی، مطالعات دی .ان .ای و... در فصول مختلف پرداخته است.

«مجموعه مقالات کوتاه سال 1396 شانزدهمین گردهمایی سالانه باستان شناسی ایران» مشتمل بر بیش از 100مقاله کوتاه، گزارشی از فعالیت‌های باستان‌شناسان در سال 96 در محوطه‌های باستانی کشور است.

شانزدهمین گردهمایی باستان‌شناسی ایران با حضور باستان‌شناسان، متخصصان این حوزه، دانشگاهیان و علاقه‌مندان از سوی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 273066