در نشست خبری جشنواره کتاب «همسفر» اعلام شد؛

آغاز به‌کار پویش مطالعاتی هشت کتاب انقلاب و دفاع مقدس

جشنواره کتاب «همسفر» تا پایان فر وردین 98
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۶
 
 
دبیر جشنواره کتاب «همسفر» از اجرای پویش مطالعاتی هشت کتاب ناب انقلاب و دفاع مقدس در سطح ملی با تخفیف‌های ویژه و اهدای جوایز در هنگام خرید کتاب خبر داد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، حمید خلیلی؛ دبیر جشنواره کتاب «همسفر» در نشست خبری که ظهر امروز در سالن جلسات ساختمان قرارگاه خاتم‌الاوصیاء برگزار شد، با اشاره به اینکه رهبر انقلاب اسلامی نسبت به ترویج فرهنگ کتابخوانی دغدغه بسیاری دارند، اظهار کرد: پویش مطالعاتی کتاب‌های انقلاب و دفاع مقدس در قالب این جشنواره با محوریت هشت کتاب ناب به نیت هشت سال دفاع مقدس در سراسر کشور دنبال می‌شود.
 
وی افزود: فراخوان جشنواره کتاب «همسفر» به ۷۰ ناشر در حوزه دفاع مقدس اعلام شده است. ۱۶ هزار پروانه نشر در کشور داریم که گفته می‌شود هفت هزار مورد ازآن‌ها فعال هستند و فقط ۷۰ ناشر به‌صورت تخصصی در حوزه دفاع مقدس فعالیت دارند.
 
دبیر جشنواره کتاب «همسفر» گفت: نخستین ویژگی این پویش، قیمت‌های مناسب کتاب‌ها و درنظر گرفتن تخفیف‌های ویژه است. محتواهای هشت کتاب این پویش با توجه به سلیقه اقشار مختلف مخاطبان درنظر گرفته شده است. برای هر کتاب هدیه‌هایی درنظر گرفته شده که به‌صورت قرعه بعد از خرید افراد به آن‌ها داده می‌شود.
 
خلیلی با اشاره به برگزاری ۳۰ ویژه‌برنامه در مناطق عملیاتی جنوب در راستای جشنواره کتاب «همسفر»، بیان کرد: این جشنواره مردمی است به همین علت در انتخاب کتاب‌ها از کتاب‌های که از سوی ناشران مردمی منتشر شده، استفاده کرده‌ایم. این جشنواره در ابتدا، ویژه راهیان نور دنبال می‌شود. با توجه به اهمیت جشنواره تا آخر فرودین‌ماه این جشنواره را دنبال خواهیم کرد.
 
وی ادامه داد: کتاب‌های این جشنواره در بیشتر کتابفروشی‌های سراسر کشور ارائه می‌شود. اکنون از هر کتاب، پنج هزار نسخه برای فروش درنظر گرفته شده که پیش‌بینی می‌شود آمار فروش این کتاب‌ها تا پایان فروردین، به بیش از ۱۰ هزار نسخه برسد.
 
دبیر جشنواره کتاب «همسفر»، تصریح کرد: قرعه‌کشی پایانی با جوایزی نفیس برای جشنواره کتاب همسفر درنظر گرفته شده است. این جشنواره در نمایشگاه‌ها و برنامه‌های مختلف فرهنگی معرفی خواهد شد.
 
خلیلی درباره تشکیل تیم توانمندی برای معرفی جشنواره در حوزه فضای مجازی نیز گفت: معرفی کتاب‌های جشنواره در قالب محتواهای مختلف در فضای مجازی دنبال می‌‌شود و امیدواریم رسانه‌ها نیز در این زمینه مشارکت مطلوبی داشته باشند.
 
وی با بیان اینکه در جشنواره کتاب «همسفر»، نگاهی فراتر از یک مسابقه کتابخوانی داریم، افزود: نشست‌های مختلفی با راویان و سخنرانان مطرح به‌منظور معرفی جشنواره برگزار می‌شود تا این افراد بتوانند از محتوای کتاب‌های جشنواره در برنامه‌های مختلف فرهنگی به ویژه راهیان نور استفاده کنند.
 
دبیر جشنواره کتاب «همسفر» با تاکید بر لزوم مشارکت مردم در ترویج فرهنگ کتابخوانی، بیان کرد: در راستای تحقق این هدف، ثبت‌نام مروجین کتاب با محوریت استفاده از مردم برای معرفی کتاب‌های حوزه دفاع مقدس دنبال می‌شود. ارتباط با مخاطبان جشنواره کتاب «همسفر» بعد از پایان نخستین دوره این جشنواره نیز استمرار خواهد یافت. ما به دنبال ترویج فرهنگ کتابخوانی هستیم و در این راستا فعالیت‌های مختلفی را در سال آینده دنبال خواهیم کرد.
 
خلیلی از «چغک»، «شهبانو»، «شانزده سال بعد»، «سربلند»، «اکبر کاراته و بچه ننه‌ها»، «تو شهید نمی‌شوی»، «من مادر مصطفی» و «خط تماس» به‌عنوان عناوین کتاب‌های جشنواره کتاب «همسفر» نام برد و گفت: در این جشنواره بیشتر کتاب‌ها از حوزه دفاع مقدس انتخاب شده که تاکنون به صورت گسترده معرفی نشده‌اند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 272025