فراخوان جایزه «کتاب سال جوانان» منتشر شد

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۴
 
 
نخستین دوره جایزه کتاب سال جوانان برگزار می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، نخستین دوره جایزه کتاب سال جوانان با هدف نکوداشت و تشویق برترین پدیدآورندگان جوان ایران زمین در گستره فرهنگ نوشتاری، هم زمان با هفته جوان در فروردین ماه 1398 برگزار می‌شود.
 
دبیرخانه این جایزه با انتشار این فراخوان از جوانان مولف، مترجم، مصحح، همچنین ناشران کشور دعوت کرد تا کتاب یا کتاب های پیشنهادی خود را برای بررسی به این جایزه معرفی کنند.

بر اساس این فراخوان تنها آثار پدیدآورندگان جوان ( زیر 29 سال ) در این جایزه پذیرفته و داوری می‌شود.

همچنین داوری آثار، در برگیرنده همه موضوعات رده بندی دیویی، همچنین حوزه کودک و نوجوان است اما کتاب های کمک آموزشی را شامل نمی‌شود. همچنین کتاب‌هایی که دارای چند پدیدآورنده هستند، در صورتی در فرآیند داوری قرار می گیرند که یک پدیدآور جوان داشته باشند.

آثار باید در بازه زمانی آغاز سال 1395 تا پایان سال 1396 و برای نخستین بار به چاپ رسیده باشند و  پذیرش پیشنهادها با معرفی نامه ناشر یا پدیدآورنده انجام می‌گیرد که باید همراه دو نسخه از کتاب و تصویر شناسنامه صاحب اثر جوان به دبیرخانه برسد.

 مهلت پذیرش آثار 10 اسفند 1397 است و مولفان جوان باید آثار خود رابه نشانی تهران، خیابان انقلاب، نرسیده به خیابان ولی عصر(عج)، نبش خیابان برادران مظفر جنوبی، شماره 1076 ارسال کنند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 271777