۱
 

فهرست نامزدهای بخش نهایی داستان آزاد جایزه جمالزاده

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۳
 
 
22 نویسنده به مرحله نهایی داوری بخش آزاد جایزه جمالزاده راه یافتند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، دبیر جایزه جمالزاده با اعلام این خبر گفت: بخش آزاد زمینه ای جدی برای نشان دادن طبع خلاق و هوشمند نویسندگان در عرصه داستان است و از همین رو ما تاکید داشتیم حتما در جایزه جمالزاده وجود داشته باشد. 

رضا روحانی درباره ویژگی داستان های رسیده به بخش آزاد ادامه داد: نکته جالب در بخش آزاد کثرت آثار خوب بود که کار داوری را مشکل می کرد. علاوه بر اینکه داستان های ارائه شده در این بخش بسیار متنوع بود. تنوعی که هم در فرم و هم در محتوا قابل توجه بود. البته در برخی موارد داستانها را می شد کوتاه تر نوشت. علاوه بر اینکه در فضای داستانهای این بخش گاهی با آلودگی های کلامی روبه رو بودیم و فارسی صحیح را نمی دیدیم و این جریان نکته مهمی را به ما یادآوری می کرد: ما برای فارسی شکر است می نویسیم. 

او در ادامه فهرست نامزدهای بخش نهایی داستان آزاد را ارائه کرد:  انوشه منادی،‌ علی یزدانی نجف آبادی،‌ ناهید عصمتی،‌ سعید عادبدی، مجتبی مقدم،‌ سولماز اسعدی،‌ کتایون صهبا، امین اطمینان،‌ احمد مولوی،‌ سولماز شبانی، ‌عطیه خراسانی،‌ علی نیک جو،‌مانلی آذرمهر،‌ زهرا مهاجری کاشانی،‌ مجتبی شول افشار زاده،‌ مجتبی هژبری،‌ معصومه قدردان،‌عطیه جوادی راد،‌ کاظم آقایی،‌سعید تیموری،‌ زهرا نی چین و امین کریمی نویسندگانی هستند که نفرات برتر طبق وعده قبلی در روز اختتامیه از جمعشان معرفی خواهند شد.

‌روحانی سپس اسامی هیات داوران بخش آزاد جایزه جمالزاده را اینطور معرفی کرد:‌ شاپور بهیان،‌ مریم حسینیان،‌ ناهید طباطبایی، مهدی ربی و سیاوش گلشیری داورانی هستند که داستانهای بخش آزاد جایزه جمالزاده را خوانش کردهاند.

 نخستین دوره جایزه جمالزاده به همت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان در سه بخش داستان آزاد، داستان اصفهان و زندگی‌نگاره‌های اصفهان در حال برگزاری است. فراخوان این جشنواره مهر ماه امسال اعلام و با استقبال بالای مخاطبان در شهرهای مختلف و حتی توسط ایرانیان خارج از کشور روبه رو شد، به طوری که بیش از 1500 اثر به دبیرخانه جایزه رسید و برای اولین بار تیم بزرگی از نویسندگان و نمایندگان انجمن های داستان نویسی فعال در اصفهان دست به دست هم دادند و انتخاب در گروه های دونفره، سه نفره و چهار نفره انجام شد تا به مرحله اعلام فینالیست ها رسید. مراسم اختتامیه این جایزه 29 بهمن ماه برگزارخواهد شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 271715
 


 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۷-۱۱-۱۹ ۰۰:۲۹:۰۸
انوشه منادی؟؟؟؟؟؟ سن‌شان را نگاه نمی‌کنند؟ (227847)