روایت‌های خواندنی از کودکانه‌های انقلاب؛

مجموعه 12 جلدی «شاه فراری شده» منتشر می‌شود

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۷
 
 
همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، مجموعه 12 جلدی «شاه فراری شده» در قالب «کتاب‌های پروانه» منتشر می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی به‌نشر، حسین سعیدی با اعلام خبر انتشار مجموعه «شاه فراری شده»، اظهار کرد: داستان‌های این مجموعه 12 جلدی،‌ روایتی از وقایع انقلاب اسلامی با زبانی کودکانه است.
 
وی ادامه داد: مجموعه «شاه فراری شده» به قلم مجید ملامحمدی با تصویگری مهسا هدایتی، روایتی از خاطرات کودکی نویسنده از دوران ظلم و ستم شاهنشاهی و پیروزی انقلاب اسلامی است که از زبان یک کودک و برای کودکان بازگو شده است. این مجموعه اثری انقلابی بوده که روایت و خاطرات آن دوران را از زبان پسر 9 ساله‌ای به زبان کودکانه و شیرین روایت می‌کند و یادآور اتفاقاتی است که در آن دوران در شهر اشتهارد، زادگاه نویسنده روی داده و مبتنی بر واقعیت است.
 
به گفته مدیرعامل به‌نشر، هریک از کتاب‌های این مجموعه 12 جلدی در 16 صفحه، با قطع رحلی کوتاه و در شمارگان دو هزار نسخه به‌صورت مصور منتشر می‌شود.
 
سعیدی با اشاره به عناوین این مجموعه،‌ تصریح کرد: «آن روز قله دماوند گریه کرد»، «اسم اینجا سیاه‌چال است»، «من به دیدن شاه نمی‌روم»، «ننه جان در زندان شاه»، «شاهنشاه و ملاقه ننه جان»، «ننه جان به آسمان رفته»، «آب خنک شاهنشاه»، «بوی گلابی‌های آقا جان»، «شاهی که شاخ داشت»، «بابا را به درياچه نمك انداخته‌اند»، «درخت سيبي كه با امام دوست بود» و«هواپيمايي كه فرشته‌ها همراهش بودند»، عناوین این مجموعه را تشکیل می‌دهند.
 
وی در پایان با اشاره به انتشار 35 اثر انقلابی از سوی انتشارات آستان قدس رضوی، گفت: این آثار در رده ‌ای سنی مختلف برای کودکان، نوجوانان، جوانان و عمومی، تدوین و منتشر شده‌اند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 271220