کتاب هفتمین دوسالانه ملی مجسمه‌سازی تهران رونمایی شد

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۷
 
 
کتاب هفتمین دوسالانه ملی مجسمه‌سازی تهران، عصر سه‌شنبه دوم بهمن در سالن شهناز خانه هنرمندان ایران رونمایی شد. این کتاب به حمایت اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و کوشش و همکاری انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران و موسسه توسعه هنرهای تجسمی به زیور طبع آراسته شده است .
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی، در ابتدای این مراسم «عباس مجیدی»؛ رئیس هیات مدیره انجمن مجسمه‌سازان در مراسم رونمایی کتاب هفتمین دوسالانه ملی مجسمه‌سازی تهران گفت: کتاب «هفتمین بینال مجسمه‌سازی تهران» با کیفیت بسیار خوبی منتشر شده است . این کتاب، سند معتبری برای آیندگان است تا بدانند در این دوره تاریخی مجسمه‌سازی در ایران چه وضیعتی داشته است.
 
 او افزود: با انتشار کتاب رسما بینال هفتم مجسمه‌سازی تهران به کار خود پایان داد. هیات مدیره دوره یازدهم انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران این روزها به طور جدی در حال برنامه‌ریزی برای برگزاری بینال هشتم مجسمه‌سازی است. البته تاکنون جلسات متعددی برگزار کرده‌ایم تا بستر مناسبی را برای برگزاری بینال هشتم مجسمه‌سازی فراهم کنیم.
 
 رئیس هیات مدیره انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران در بخش پایانی سخنانش گفت: با توجه به این که مجسمه‌سازی رشته پر هزینه‌ای است، در شرایط اقتصادی امروز ضرورت حمایت از مجسمه و مجسمه‌سازی از سوی اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی احساس می‌شود. امیدواریم که سال آینده بتوانیم همزمان با مراسم اختتامیه بینال مجسمه‌سازی هشتم از کتاب بینال رونمایی کنیم.
 
 در ادامه کورش گلناری دبیر بینال هفتم مجسمه‌سازی تهران اظهار داشت: برای انتشار کتاب بینال هفتم مجسمه‌سازی باید از فرهاد فزونی و همکاران‌شان برای طراحی پوستر، طراحی و صفحه آرایی کتاب تشکر کنیم. درضمن برای چاپ این کتاب باید از اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و موسسه توسعه هنرهای تجسمی قدردانی کرد . 
 
 حمید شانس؛ هنرمند پیشکسوت مجسمه‌ساز درباره کتاب بینال هفتم  گفت: برخلاف چند دوره گذشته، کتاب بینال هفتم منتشر شد و این کتاب بسیار ارزشمند و نفیس در ٤٣٠ صفحه منتشر شده است. هر کتابی که منتشر می‌شود در پشت سر خود تاریخی دارد.
 
شانس ادامه داد: از این بینال پنجم ٦٠ هزار نفر بازدید کردند. چشمگیرترین اتفاقی که در بینال هفتم شاهد آن بودیم، تم بود. تم چالش بزرگی را برای برگزار کنندگان، هنرمندان و هیات داوران بوجود آورد. موضوع بینال موجب شد که هیات داوران بیانیه‌ای را منتشر کنند.
 
 او با اشاره به بخش‌های متنوع بینال هفتم از جمله درس گفتارها گفت: به نظر من کتاب «بینال هفتم مجسمه‌سازی تهران» تنها کتاب این بینال نیست. این کتاب دربرگیرنده فشرده تحولات مجسمه‌سازی معاصر ایران است.کتاب «بینال هفتم مجسمه سازی تهران» سند معتبری است که می‌تواند به ما نشان بدهد مجسمه سازی ما چه روندی را در گذر زمان طی کرده است.
 
 نگار نادری‌پور سخنران دیگر این  مراسم بود وی با اشاره به اینکه برای انتشار کتاب بینال هفتم مجسمه‌سازی با مشکلات متعددی مواجه بودیم اما بلاخره این کتاب منتشر شد گفت: برگزاری بینال هفتم مجسمه سازی تهران حاصل همکاری جمعی بود امیدوارم که هنرمندان مجسمه‌ساز با شرکت در بینال هشتم مجسمه‌سازی از این رویداد هنری و هیات مدیره یازدهم انجمن هنرمندان مجسمه ساز حمایت کنند.
 
 گفتنی‌ست، هفتمین دوسالانه ملی مجسمه‌سازی معاصر تهران با حمایت اداره کل هنر‌های تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران و مؤسسه توسعه هنر‌های تجسمی معاصر، شهریور و مهر ماه ٩٦ در موزه هنر‌های معاصر تهران، برگزار شد.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 271054