هفتمین جشنواره ادبی طریق جاوید فراخوان داد

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۸
 
 
این جشنواره با محوریت هویت و خودباوری به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، فراخوان هفتمین جشنواره سراسری ادبی طریق جاوید با محوریت هویت و خودباوری به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی از سوی مرکز فرهنگی دانشجویی امام، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی جهاد دانشگاهی منتشر شد.

این جشنواره با هدف بسط و ترویج اندیشه‌های معمار کبیر انقلاب اسلامی برای رسیدن به استقلال همه جانبه و به منظور احیای هویت اسلامی در سه بخش شعر(کلاسیک، نو)، داستان کوتاه و خاطره‌نویسی با مشارکت معاونت فرهنگی، هنری و ارتباطات مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره)، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، معاونت فرهنگی و اجتماعی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی معاونت فرهنگی، دانشجویی امور مجلس، مرکز فرهنگی دانشجویی امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی دانشگاه آزاد، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معاونت قرآن و عترت و موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می‌شود.

 بر اساس آیین‌نامه و ضوابط مندرج در این فراخوان، ارسال آثار در مرحله نخست از طریق پایگاه www.sccir.ir است و هر شرکت‌کننده می‌تواند حداکثر سه اثر را در هر بخش به دبیرخانه جشنواره ارسال کند.

۱۵اسفند، آخرین مهلت ارسال آثار به این جشنواره است و نتیجه اولیه انتخاب آثار در ۲۵ فروردین سال آینده اعلام خواهد شد.

موضوعات جشنواره جوان، هویت ایمانی،  بیداری از منظر امام خمینی(ره)، خودباوری از منظر امام خمینی(ره)، انسان شناسی از منظر امام خمینی(ره)، آزاداندیشی و هویت اخلاقی، مقاومت و هویت فرهنگی تاریخی، اخلاق‌مداری، هویت دینی، انقلاب اسلامی ایران، احیای هویت اسلامی، امام خمینی(ره) و هویت اخلاقی، نهضت‌های رهایی بخش، ۴۰سالگی انقلاب اسلامی، عدالت اجتماعی و جنگ، دفاع مقدس و شهدا است.

بنا بر اعلام روابط عمومی مرکز فرهنگی دانشجویی امام، علاقه‌مندان می‌توانند برای ارسال آثار یا کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اینترنتی  www.sccir.ir مراجعه یا با شماره تلفن‌های ۱۶-۶۶۹۷۰۶۱۴-۰۲۱  تماس حاصل کنند.


 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 271036