برگزاری مسابقه طرح تفسیر کوتاه قرآن کریم در کهگیلویه و بویراحمد

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۶
 
 
مدیرمسئول کانون منتخب اداره‌کل ارشاد کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری مسابقه طرح تفسیر کوتاه قرآن کریم خبر داد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در کهگیلویه و بویراحمد به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد، روح‌الله کمالی با بیان اینکه کانون فرهنگی و هنری شهدای توت نده، به عنوان مجری طرح تفسیر کوتاه جزء ٥ و ٦ قرآن کریم در این استان انتخاب شده است، گفت: اجرای این طرح که ویژه اعضای کانون‌های مساجد استان است، از هفتم دی‌ ماه آغاز شده است.

کمالی یادآور شد: این طرح شامل ٦٠ درس در خصوص تفسیر آیات جزء‌‌های پنجم و ششم قرآن کریم و هر جزء شامل ٣٠ درس است. محتوای آموزشی طرح نیز از طریق سایت www.abrshafagh.com برای شرکت‌ کنندگان قابل دسترسی است.

مدیرمسئول کانون فرهنگی و هنری شهدای توت نده ادامه داد: اعضای کانون‌‌‌های مساجد، افراد فعال قرآنی، متربیان خانه‌های نور و افراد شرکت ‌کننده در کلاس‌‌‌های تفسیر کوتاه استان می‌‌توانند در این طرح و در مسابقه آنلاین روزانه آن که به مدت ٦٠ روز ادامه می‌‌یابد، اقدام کنند.

کمالی با بیان اینکه هر روز به قید قرعه به یک نفر که به سؤالات پاسخ صحیح دهد، جوایزی اهدا می‌شود، اضافه کرد: شرکت در این طرح برای عموم آزاد بوده و مختص سن خاصی نیست.

این فعال فرهنگی و قرآنی یادآور شد: شرکت‌ کنندگان در مسابقه آنلاین روزانه و افرادی که در کلاس‌ها شرکت کرده‌اند، می‌‌توانند در آزمون پایانی طرح که به صورت آنلاین در ١٧ اسفند ٩٧ برگزار می‌شود، شرکت کنند که به پنج نفر برتر جوایزی اهدا می‌‌شود.

وی هدف از برگزاری این طرح را ارائه مفاهیم و نکات تفسیری جزء پنجم و ششم قرآن برای بهره‌مندی عموم، ایجاد فرهنگ توجه به ترجمه و مفاهیم قرآنی در کنار تلاوت قرآن کریم، آشنایی با معنی لغات و ترجمه آیات، ایجاد توانایی تطبیق آیات با ترجمه و معانی واژگان قرآنی و ایجاد فضای بهره‌مندی عمومی از ترجمه قرآن در مساجد عنوان کرد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 271017