در پایان هفته جاری؛

رونمایی از کتاب «مجموعه خصوصی لیلی گلستان» در سام سنتر

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۲
 
 
این کتاب مشتمل بر تصاویر مجموعه خصوصی لیلی گلستان از آثار هنری است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، جشن امضای کتاب «مجموعه خصوصی لیلی گلستان» که در برگیرنده نقاشی، عکس و مجسمه‌های مجموعه خصوصی لیلی گلستان است از سوی نشرچشمه و موسسه هوم برگزار می‌شود. 

لیلی گلستان درباره این کتاب گفت: تصمیم گرفتم مجموعه هنرهای تجسمی‌ام را کتاب کنم زیرا تا به حال در ایران هیچ مجموعه داری آثارش را در قالب کتاب نمایش نداده است. 

وی افزود: با خیلی‌ها صحبت کردم که بیایید همه این کار را بکنید ولی خیلی‌ها گفتند ما دوست نداریم مردم بدانند ما چه چیزهایی داریم. این حرف برایم خیلی عجیب بود زیرا به نظرم مردم باید بدانند که سهراب سپهری، زنده رودی و سایر هنرمندهای مهم چه کارهای دیگری کرده اند که هنوز کسی ندیده است. این کارها در خانه من است و دیده نشده و فقط کسانی که به خانه‌ام آمدند این ها را دیده‌اند ولی باید همه این آثار را ببینند. 

این گالری دار گفت: بالاخره  با نشر چشمه وارد صحبت شدم و این اتفاق افتاد. 

گلستان با اعلام اینکه در این کتاب ۱۳۳ کار چاپ شده است، تاکید کرد: این کتاب دو مقدمه دارد؛ یکی مقدمه خودم و یکی مقدمه دکتر مجابی که خیلی جذاب نوشته‌اند و  تاریخ مجموعه‌داری در ایران را روایت کرده‌اند.

مدیر گالری گلستان در توضیح بیشتر کتاب «مجموعه خصوصی لیلی گلستان» بیان کرد: مشخصه جالب این کتاب این است که من برای هر اثر یک یادداشت چند خطی نوشته‌ام.

آیین رونمایی و جشن امضا کتاب «مجموعه خصوصی لیلی گلستان» عصر پنجشنبه چهارم بهمن ساعت ۱۶ تا ۲۰ در مجتمع سامسنتر واقع در الهیه، خیابان فرشته، طبقه اول، موسسه هوم برگزار می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 270894