همزمان با ایام فاطمیه برگزار می‌شود؛

نقد کتاب «فدک در تاریخ» اثر محمدباقر صدر

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۴
 
 
مدیرعامل به‌نشر از برگزاری نشست نقد و بررسی کتاب «فدک در تاریخ» همزمان با فرارسیدن ایام سوگواری و شهادت حضرت زهرا (س) در قالب سلسله نشست‌های تبلیغی-ترویجی «در پناه کلمات» در مشهد خبر داد.
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی انتشارات آستان قدس رضوی، حسین سعیدی با اشاره به برگزاری نشست نقد و بررسی کتاب «فدک در تاریخ» با همکاری به‌نشر و پژوهشکده تخصصی شهید صدر، گفت: این نشست از ساعت 18 عصر یکشنبه 30 دی‌ماه با حضور محمدحسین رجبی دوانی؛ مورخ و پژوهشگر تاریخ اسلام و حجت‌الاسلام مجتبی الهی خراسانی؛ رئیس میز توسعه و توانمندسازی علوم اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی قم در فروشگاه کتاب و محصولات فرهنگی به‌نشر واقع در مشهد، بلوار سجاد، چهارراه بزرگمهر برگزار می‌شود.
 
وی ادامه داد: کتاب «فدک در تاریخ»، اثر شهید آیت‌الله محمدباقر صدر بوده که از سوی حجت‌الاسلام ابوالقاسم حسینی ژرفا ترجمه شده است. این کتاب، به‌عنوان یکی از آثار مهم و ارزشمند آیت‌الله محمدباقر صدر درباره تاریخچه فدک است و مؤلف در بخش‌های کتاب، سرگذشت فاطمه زهرا(س) پس از درگذشت پیامبر اسلام (ص)، گوشه‌هایی از سخنان وی و گفت‌وگوهایش با خلیفه اول درباره میراث انبیاء را مطرح و نیز تاریخچه جغرافیایی و سیاسی فدک وارزش مادی و معنوی این سرزمین را بیان کرده است.
 
مدیرعامل به‌نشر تصریح کرد: این اثر در پنج فصل با عنوان‌های «بر صحنه قیام»، «معنای حقیقی و رمزی فدک»، «رقابت سیاسی خلفا با حضرت علی (ع)»، «گوشه‌هایی از کلام فاطمه الزهرا(س)» و «ارزیابی نهایی ماجرا» به تحلیل رویدادهای و روایات جریان فدک با نوشتاری منصفانه می‌پردازد.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 270848