۱
 

هفتمین جشنواره بین‌المللی شعر غدیر فراخوان داد

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۶
 
 
مدیرعامل بنیاد بین‌المللی غدیر از برگزاری هفتمین جشنواره بین‌المللی شعر غدیر در اسفند ماه سال جاری خبر داد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، ظریف‌منش که در سومین نشست مشورتی جشنواره بین‌المللی شعر غدیر حضور داشت از تمام شاعران آئینی داخلی و خارجی علاقه‌مند به ساحت مقدّس غدیر و ادبیات علاقه‌مند به اهل بیت عصمت و طهارت صلوات‌الله علیهم اجمعین درخواست کرد، باحضور و مشارکت پرشور و شعور در این جشنواره، از تمام توان و ذوق و سلیقۀ خود برای تولید و ارسال آثار برتر غدیری به این جشنواره پربار بین‌المللی استفاده کنند.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی غدیر با اشاره به گستره بین‌المللی بودن این جشنواره، استقبال شاعران جهان اسلام با ملیّت‌ها و زبانهای مختلف را طی دورۀ گذشته بی نظیر خواند و افزود: در این دوره موضوعات مطرح جشنواره عبارتند از حماسۀغدیر، امامت و ولایت – غدیر و پاسداری از حریم اهل بیت علیهم السلام - غدیر و وحدت جهان اسلام و غدیر و نهج‌البلاغه است.

وی گفت: امیدوارم شاعران و ادیبان و علاقه‌مندان ادبیات منظوم با ارسال آثار ارزشمند خودشان بر غنای هرچه بیشتر این جشنواره بیافزایند. 

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی غدیر افزود: این جشنواره با همراهی و مشارکت سازمانها و نهادهای مختلفی برگزار خواهد شدکه از جملۀ آنها، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، سازمان فرهنگی هنری شهرداری، جامعه المصطفی العالمیه، دانشگاه تهران، دانشگاه آزاد اسلامی، وزارت آموزش و پروزش، سازمان تبلیغات اسلامی، وزارت علوم و دانشگاه پیام نور می باشند و این مشارکت نوید بخش این موضوع است که جشنوارۀ مذکور با عزت و شکوه بیشتری برگزار خواهد شد. لازم به ذکر است که آثار برگزیدۀ این جشنواره هرساله بصورت کتاب مستقل شعرچاپ و در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

ظریف‌منش گفت: علاقه‌مندان تا 97/11/30مهلت دارند آثار خود را  به آدرس: تهران بزرگراه شهید صدر – خیابان شهید بازدار یا کامرانیۀ شمالی – نبش کوچه ناهید – پلاک 18 ارسال کنند و یا به آدرس پست الکترونیکی dobarehghadir7@gmail.com  - بفرستند. امیدواریم شعرای آئینی سراسرکشور وسایر شعرای جهان اسلام با اهتمام هرچه بیشتر در این جشنواره شرکت کنند و آثار خود را به دبیرخانه این رویداد فرهنگی ارزشی ارسال کنند دتا شاهد خلق آثار هنرمندانۀ آنان در عرصۀ شعر غدیر و ولایت باشیم. 


قابل ذکر است که پوستر فراخوان هفتمین جشنواره بین‌المللی شعر غدیر در رسانه‌ها منتشر و مراسم اختتامیه و تجلیل از شعرای برتر نیز در چهاردهم اسفند ماه برگزار خواهد شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 270783
 


 
ش
۱۳۹۷-۱۱-۱۷ ۱۲:۳۱:۳۴
شما حتی یک سایت یا وبلاگ هم برای جشنواره ندارید چطور انتظار دارید جشنواره باشکوه برکگزار شود؟ (227837)