خوانشی از هفت نامزد مسابقه‌ نمایشنامه‌نویسی جشنواره‌ سی و هفتم؛

«ضمایر» در تئاتر شهر خوانده می‌شود

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۰
 
 
نمایشنامه‌ «ضمایر» به نویسندگی همایون حجازی‌نیا یکی از هفت نامزد مسابقه نمایشنامه‌نویسی جشنواره سی‌و‌هفتم فجر، خوانده می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی سی‌وهفتمین جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر فجر، با اعلام  هفت اثر به عنوان نمایشنامه‌های منتخب بخش نمایشنامه‌نویسی جشنواره‌ امسال، خوانش این آثار از روز شنبه ۲۲ دی در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر آغاز شد و نمایشنامه «ضمایر» نوشته همایون حجازی‌نیا روز پنجشنبه ۲۷دی در همین قالب خوانده می‌شود.
 
خوانش‌گران «ضمایر» که در خلاصه داستان آن آمده است: «سیما نتوانست برای شرکت در یک فستیوال پرفورمنس پاسپورت و ویزا بگیرد»، عبارتند از همایون حجازی‌نیا و گلنوش قهرمانی.

«ضمایر» که توانسته است به عنوان یکی از هفت نامزد مسابقه‌ نمایشنامه‌نویسی سی‌وهفتمین جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر فجر مورد توجه هیئت داوران این رویداد؛ محمد چرمشیر، شهرام زرگر و ریما رامین‌فر قرار بگیرد، پنجمین نمایشنامه حجازی‌نیا، دانش‌آموخته ادبیات نمایشی از دانشگاه سوره است.
 
به غیر از «ضمایر»، نمایشنامه‌های Z.MA.۱۰۸۰ نوشته محبوبه عرب‌قنبری، «سالی که دو بار پاییز شد» نوشته لیلی عاج، «میرزیاس» نوشته زهره شفیعی، «چند روایت از چند زندگی مرتبط» نوشته مسعود محمدی قنبرلو، «پریزاد» نوشته سارا الهیان و «عاشقانه‌های لجنی» نوشته مهدی علیپور‌اصل شش نامزد دیگر این بخش هستند.

سه اثر برگزیده از میان این هفت نامزد، در روز اختتامیه جشنواره‌ سی‌وهفتم در تاریخ چهارم اسفند معرفی خواهند شد.
 
سی‌و‌هفتمین جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری نادر برهانی‌مرند از ۲۲بهمن تا چهارم اسفند برگزار خواهد شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 270753