رونمایی و جشن امضای کتاب کاریکاتور «جواد علیزاده»

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۶
 
 
آیین رونمایی و جشن امضای کتاب برگزیده‌ آثار کارتون‌ و کاریکاتور «جواد علیزاده» برگزار می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) این نخستین کتاب جامع علیزاده، پس از نزدیک به 50سال فعالیت حرفه‌ای او محسوب می‌شود. مراسم راس ساعت چهار روز یکشنبه ۳۰ دی‌ماه ۱۳۹۷ در سالن ۳ «مرکز بین‌المللی همایش‌های رازی» واقع در بزرگراه شهید همت شرق، جنب برج میلاد، دانشکده‌ علوم پزشکی ایران برگزار خواهد شد.

جواد علیزاده، متولد ۱۳۳۱، از پرافتخارترین کارتونیست‌های ایرانی است که فعالیت خود را از سال ۱۳۵۰ با مجله‌ی «کاریکاتور» به مدیریت محسن دولو آغاز کرد. او ماهنامه‌ی «طنز و کاریکاتور» را از سال ۱۳۶۹ تا به امروز منتشر کرده که رکورد طولانی‌ترین دوره‌ی انتشار یک مجله‌ی کاریکاتور و طنز را در اختیار دارد. علیزاده برنده‌ی جوایز متعدد و مهمی در عرصه جهانی و داخلی است.

کتاب برگزیده‌ آثار کارتون‌ و کاریکاتور «جواد علیزاده» توسط گروه «پرشین‌کارتون» و با مشارکت شرکت «پرداخت نوین» منتشر شده است.

گروه پرشین‌کارتون (متشکل از یحیا تدین، هادی حیدری، کیوان زرگری و حسن کریم‌زاده) تاکنون سه عنوان کتاب به همین نام و شامل مجموعه‌ای از آثار هنرمندان مختلف این رشته هنری منتشر کرده است.

کتاب برگزیده‌ آثار کارتون‌ و کاریکاتور «جواد علیزاده»، در ۱۵۲ صفحه‌ی شومیز، در قطع وزیری و به‌صورت چهاررنگ با روکش مستقل توسط «نشر تاش» به چاپ رسیده است. این پنجمین کتاب از فروست «هنر» نشر تاش است که در کیفیتی فاخر منتشر شده است؛ پیش از این، کتاب «مینیاتورهای سیاه» کامبیز درم‌بخش از همین فروست به بازار نشر ارائه شده بود که توانست چهار جایزه‌ داخلی و بین‌المللی را از آن خود کند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 270695