​بررسی حضور چین به‌عنوان میهمان ویژه در نمایشگاه کتاب تهران

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۵
 
 
مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی با هیات 6 نفره از چین درباره حضور این کشور به‌عنوان مهمان ویژه سی‌و‌‌دومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران دیدار و گفت‌‌و‌گو کرد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در این نشست علاوه بر مدیرعامل موسسه، غلامرضا نوعی؛ مدیر نمایشگاه‌های خارجی این موسسه  و نمایندگانی از شرکت صادرات و واردات انتشارات چین که مسئولیت برگزاری نمایشگاه کتاب پکن را به عهده دارند، حضور داشتند.

قادر آشنا در این نشست مشترک گفت: چین و ایران دارای تمدنی بزرگ با سابقه و قدمت تاریخی هستند. از این رو بسیار خوشحالیم که چین به‌عنوان میهمان ویژه در نمایشگاه بین‌‍المللی کتاب تهران حضور خواهد یافت و از این موضوع استقبال می‌کنیم. تلاش می‌کنیم تا این حضور به شکل مطلوبی پیگیری شود و تمام توان خود را برای به ثمر رسیدن برنامه‌های این کشور در ایران را دنبال می‌کنیم.

در ادامه این نشست مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران پیشنهاداتی را برای اجرای برنامه‌های چین در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ارائه کرد و گفت: برگزاری کارگاه‌های مشترک با حضور نویسندگان و تصویرگران دو کشور و اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی در خارج از مکان نمایشگاه کتاب تهران می‌تواند برای گسترش فعالیت‌های فرهنگی دو کشور تاثیرگذار باشد.

در ادامه این نشست غلامرضا نوعی به سئوالات هیات چینی درباره نحوه حضور، جدول برنامه‌ها، اختصاص فضا و زمان ارسال بار و تجهیزات نمایشگاهی پاسخ داد.

براساس گفت‌وگوهای طرح شده، هیاتی از چین شامل نویسندگان، 50 ناشر از این کشور، تصویرگران و اساتید دانشگاه در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حضور خواهند یافت.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 270620