​آزمون‌های جامع و ادواری 28دی‌ماه برگزار می‌شود

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۷
 
 
اولین آزمون جامع و بیست‌و‌هفتمین آزمون ادواری استانداردهای مهارتی بخش فرهنگ و هنر سال تحصیلی ٩٨-٩٧ روز جمعه ٢٨ دی‌ماه برگزار می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از روابط عمومی دفتر  آموزش و توسعه  فعالیت‌های فرهنگی و هنری   وزارت  فرهنگ  و  ارشاد اسلامی، محمد اله یاری مدیرکل این دفتر اعلام کرد:  اولین آزمون جامع  و بیست‌وهفتمین آزمون ادواری استانداردهای مهارتی  بخش فرهنگ وهنرسال تحصیلی ٩٨-٩٧، به صورت سراسری و  هم زمان در ٧٠  حوزه آزمون جامع و ٣٢ حوزه آزمون ادواری، روز جمعه بیست‌و‌هشتم دی‌ماه  ٩٧ برگزار خواهد شد.

اله‌یاری افزود: اولین آزمون جامع  در ٢٥ رشته نظام جدید  و ٢٦ رشته نظام قدیم  با مجموع 19 هزار 940 نفر  شرکت‌کننده در دو بخش عملی‌ونظری برگزار خواهد شد، که از این تعداد پنج‌هزار و 880 نفر زن و 14 هزار و 60 نفر مرد هستند و بیشترین تعداد شرکت‌کننده در آزمون جامع با دو هزار و 768 نفر در استان البرز هستند.

وی درباره آزمون ادواری گفت: بیست‌و‌هفتمین آزمون ادواری در ٢٠رشته نظام جدید و ٢٥رشته نظام قدیم دو بخش عملی ونظری، با تعداد دو هزار و 151 نفر شرکت‌کننده است و از این تعداد هزار و 59 نفر زن و هزار و 92نفر مرد هستند که بیشترین تعداد شرکت کننده آزمون ادواری هم  مربوط به استان البرز است. 

وی افزود: در آزمون ادواری بیشترین تعداد شرکت‌کننده آزمون ادواری هم  مربوط به استان البرز است.

مدیرکل دفتر آموزش در ادامه با اشاره به اعلام نتایج آزمون‌ها گفت: نتایج این آزمون ١٥روز  پس از پایان آزمون‌های جامع و ادواری در سامانه آزمون هنر به نشانی www.azmoonehonar.ir به‌صورت همزمان اعلام خواهد شد و گواهینامه‌های الکترونیکی شرکت‌کنندگانی که موفق به اخذ نمرات قبولی در هر دوبخش آزمون عملی و نظری می‌شوند از پانزدهم بهمن‌ماه در سامانه قابل رویت و بهره‌برداری خواهند بود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 270612