​همزمان با جشن چهل‌سالگی انقلاب اسلامی؛

رسانه‌های فعال در ترویج فرهنگ ایثار تجلیل می‌شوند

چاپ کتاب از آثار برگزیده رسانه‌ها در حوزه ایثار
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۴
 
 
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن دعوت از رسانه‌های کشور برای مشارکت در تولید محتوا در حوزه ایثار و شهادت و ایثار اجتماعی در جشن چهل‌سالگی انقلاب اسلامی، گفت: بنیاد از رسانه‌هایی که در فاصله 40 روز از 12 بهمن تا 22 اسفند و روز بزرگداشت شهدا به موضوعات مرتبط به فرهنگ ایثار بپردازند، به‌صورت ویژه تجلیل می‌کند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی‌فقیه، معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به در پیش‌ بودن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: دشمنان انقلاب با توجه به پیش‌رو بودن چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، تبلیغات زیادی را علیه کشورمان انجام دادند، اما مانند همیشه این تبلیغات با شکست روبه‌رو شده و کشور با اقتدار در مسیر پیشرفت قرار دارد.
 
وی افزود: فرهنگ ایثار و شهادت یکی از اصلی‌ترین محورهای شکل‌گیری گفتمان انقلاب اسلامی و عاملی برای پیروزی آن بود و در ادامه نیز باعث حفظ و تداوم آن تا امروز شده و شهدا و ایثارگران نقشی اساسی در این مسیر داشته‌اند. همچنین انقلاب اسلامی برگرفته از جریان حق‌طلبی در کشورمان بود که ایران را به استقلال رساند و دست بیگانگان و ستمگران را از کشورمان کوتاه کرد.
 
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به جنبه‌های اجتماعی زندگی شهدا و ایثارگران، اظهار کرد: این عزیزان در زندگی خود همواره فداکاری و ازخودگذشتگی داشتند و در نهایت نیز در راه کمک به هم‌نوعان و ایثار اجتماعی پا در مسیری گذاشتند که به شهادت منجر شد.
 
معاون رئیس‌جمهور گفت: مقام معظم رهبری فرموده‌اند: «در طلیعه روزهای درخشان فجر از همه‌چیز شایسته‌تر، تکریم شهیدان و خضوع در برابر روح فداکار آن‌هاست» و بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز بر همین اساس و در راستای انجام رسالت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تصمیم دارد از رسانه‌های فعال در حوزه ایثار و شهادت که در فاصله 40 روز بین 12 بهمن و آغاز دهه مبارک فجر تا 22 اسفند برابر با روز بزرگداشت شهدا به انتشار مطالبی درباره ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بپردازند، تجلیل به‌عمل بیاورد.
حجت الاسلام والمسلمین شهیدی ادامه داد: در همین راستا از تمام رسانه‌ها دعوت می‌کنیم تا در این مدت نسبت به تولید محتوای جذاب رسانه‌ای در حوزه ایثار و شهادت و ایثار اجتماعی اقدام کنند و اداره‌کل اسناد و انتشارات بنیاد نیز آماده عرضه اسناد مربوط به شهدا و ایثارگران برای استفاده در تولید مطالب فرهنگی و رسانه‌ای است.
 
وی با بیان اینکه از رسانه‌های برگزیده در بخش ویژه چهل سالگی انقلاب در پنجمین جشنواره تجلیل از خبرنگاران و فعالان فضای مجازی حوزه ایثار و شهادت قدردانی می‌شود، افزود: اداره‌کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران کار اعلام فراخوان، جمع‌آوری و داوری آثار این جشنواره را انجام می‌دهد و این مطالب می‌تواند در حوزه‌های مختلفی مانند ایثار اجتماعی و اخلاق و خصوصیات شهدا و سایر مسائل مربوط به شهدا و ایثارگران منتشر شود و آثار برگزیده در نهایت در قالب یک کتاب چاپ و عرضه خواهند شد.
 
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به برنامه‌ریزی صورت گرفته برای انجام فعالیت‌های گوناگون در فاصله 12 بهمن تا 22 اسفند، بیان کرد: در سال‌های گذشته با برنامه‌های برگزار شده در ایام منتهی به «22 اسفند، روز بزرگداشت شهدا» شاهد افزایش آشنایی مردم با این روز بودیم، به نحوی که در سال 1392 میزان این آشنایی تنها حدود یک درصد بود، اما در طول این سال‌ها به بیش از 50 درصد افزایش یافته است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 270610