اثر فلسفی احمدرضا احمدی بار دیگر به دست نوجوانان رسید

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۸
 
 
داستانی فلسفی از احمدرضا احمدی با عنوان «اسب و سیب و بهار»، با تصویرگری راشین خیریه برای دومین ‌بار به دست مخاطبان نوجوان رسید.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) «اسب و سیب و بهار» اثر احمدرضا احمدی روایت مواجهه‌ یک اسب با سیب تنهایی است که در یک سیبستان زندگی می‌کند. این دو، دوستی‌ای را آغاز و به اجبار آن را ترک می‌کنند. این آشنایی و این جدایی و چالش‌های آن دستمایه نقل داستانی فلسفی شده است.

در بخشی از این داستان می‌خوانیم: «یک روز صبح هنگامی که پسرک از خواب بیدار شد از پنجره‌ کلبه دید، در سفیدی گندمزار که از برف انبوه بود، یک سفیدی بزرگ می‌دوید که کنارش یک سرخی کوچک بود. پسرک اول خیال کرد خواب می‌بیند. نه بیدار بود.»

گفتنی است احمدی در اغلب آثار خود در کنار نگاه فلسفی، محیط زیست و توجه به آن را مد نظر قرار داده است. در این اثر نیز مخاطبان با ساختار طبیعت بومی ایران آشنا می‌شوند.

مخاطبان این کتاب نوجوانان ۱۲ سال به بالا هستند. آن‌ها می‌توانند این اثر را به قیمت ۶هزار و ۵۰۰ تومان تهیه کنند.

 

براساس خبر روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، کتاب ۳۲ صفحه‌ای «اسب و سیب و بهار» با شمارگان ۳هزار نسخه از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بازنشر شده است. پیش‌تر نیز ۵هزار نسخه از این کتاب منتشر شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 270601