تحقق آرزوی محمود گلابدره‌ای پس از سال‌ها

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۳
 
 
کتاب «ده سال هوم لسی آمریکا» اثر زنده یاد محمود گلابدره‌ای از امشب تا 27 دی ماه، در برنامه «کتاب شب» رادیو تهران با صدای بهروز رضوی بازخوانی خواهد شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)،‌ محمدباقر رضایی، سردبیر برنامه «کتاب شب» در این باره گفت: ماه دی، ماهی است که محمود گلابدره‌ای در بیست و هشتمین روز آن در سال 1318 به دنیا آمد. او بعد از استادش جلال آل‌احمد، یکی از نویسندگان جنجالی‌ ایران شد. گلابدره‌ای در حدود 40 کتاب نوشت که اغلب آنها با سرو صدای زیاد منتشر شده‌اند و برخی از آنها نیز هنوز رنگ چاپ و انتشار به خود ندیده‌اند.

یکی از کتاب‌های او «ده سال هوم لسی آمریکا» است که یک بار منتشر شد ولی هنوز تجدید چاپ نشده است. پخش تلخیص و تنظیم رادیویی این کتاب جذاب در شش قسمت 20 دقیقه‌ای با تهیه‌کنندگی رضا قربانی، صدابرداری فاطمه گنجعلی و مدیریت گروه اخلاق و زندگی شهروندی رادیو تهران، یاد این نویسنده فقید را زنده می‌کند.

محمود گلابدره‌ای در پانزدهم مرداد سال 1391 در تهران درگذشت و به گفته بهروز رضوی، خیلی آرزو داشت کتاب‌هایش در برنامه کتاب شب رادیو خوانده شود، ولی در آن سال‌ها کتاب ایرانی در این برنامه خوانده نمی‌شد، بنابراین گلابدره‌ای نتوانست تحقق این آرزو را در این دوره کتاب شب که آثار ایرانی هم در آن خوانده می‌شود، بشنود، ولی وصی او علی خلیلی از این موضوع بسیار راضی و خوشحال است و می‌گوید باور کنید که محمود، بازخوانی آثارش از این برنامه را می‌شنود، چون نمرده است.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 270479