معاون اداره کل ارشاد خراسان شمالی خبر داد؛

ارائه 166 طرح به دبیرخانه روستاها و عشایر دوستدار کتاب خراسان شمالی

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۱
 
 
معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل ارشاد خراسان شمالی از ارسال 166 طرح ابتکاری از سوی روستاهای دوستدار کتاب و شهرهای نامزد پایتخت کتاب در این استان به دبیرخانه پنجمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب و کتابخوانی خراسان شمالی خبر داد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خراسان شمالی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی، رضا رضایی با اعلام این خبر گفت: از مجموع 166 طرح ابتکاری 91 طرح شهری  و 75 طرح روستایی می‌باشد.

رضایی افزود: پنجمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب به منظور گسترش عدالت فرهنگی در سراسر کشور و پشتیبانی از اقدامات انجام شده و طرح‌های ابتکاری در حوزه کتاب و کتابخوانی و جلب توجه سازمان‌ها و نهادهای مرتبط به اهمیت کتاب در جامعه برگزار می‌شود.

وی در خصوص این جشنواره گفت: جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب، برنامه‌ای است که هر سال با محوریت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری مجموعه‌ای از دستگاه‌های دولتی و غیردولتی اجرا می‌شود.

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل ارشاد خراسان شمالی اضافه کرد: هیات داوران جشنواره از میان نامزدهای نهایی، ۱۰ روستا یا گروه عشایری برگزیده را به عنوان «دوستدار کتاب» معرفی خواهد کرد و این روستاها و عشایر در مراسمی که اسفندماه با حضور شخصیت‌های فرهنگی و سیاسی کشور در تهران برگزار می‌شود، مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

یادآوری می‌شود، سال گذشته از استان خراسان شمالی، شهر بجنورد در فهرست 20 شهر نخست نامزد کسب عنوان پایتخت کتاب ایران، جای گرفت. طرح‌های ارسالی کانون‌های فرهنگی و هنری چهارده معصوم روستای قلعه خان مانه و سملقان هم در دومین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب برگزیده شده بود. همچنین در سومین دوره اسن جشنواره، روستای طبر و در چهارمین دوره این جشنواره کانون شهدای اسفیدان روستای اسفیدان بجنورد و معراج السعاده روستای بزنج اسفراین در لیست 10 برگزیده کشوری قرار گرفتند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 270392