توزیع اقلام فرهنگی بین کانون‌های مساجد شهرستان چرام

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۶
 
 
اقلام فرهنگی بین کانون‌های مساجد شهرستان چرام با حضور امام جمعه این شهر توزیع شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در کهگیلویه و بویراحمد به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان چرام، سعید خردمند رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان چرام بیان کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته به تعدادی از کانون‌های فرهنگی هنری مساجد شهرستان چرام، اقلام فرهنگی از طرف اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان و دبیرخانه مساجد استان اهدا می‌شود.

وی افزود: این تجهیزات به مبلغ ١٨ میلیون ریال خریداری شده و در اختیار کانون‌های مساجد شهرستان قرار می‌گیرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی چرام اقلام اهدایی را از جمله شامل قفسه کتاب، میز مطالعه، صندلی مطالعه برشمرد و گفت: این اقلام به مسئول کانون‌های مساجد شهرستان‌ تحویل داده می‌شود.

خردمند با بیان اینکه کار در عرصه فرهنگی در ابتدا نیازمند نیروهای توانمند و خلاق است و ابزار و وسایل فعالیت آنان نیز باید فراهم شود، تصریح کرد: دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان کهگیلویه و بویراحمد در صدد است مشکل نیاز کانون‌ها را با توزیع این وسایل مرتفع کند.

وی ادامه داد: امسال بخشی از این نیازها برطرف شده و قصد داریم با حمایت‌های مسئولان درخواست‌های کانون‌ها را پاسخگو باشیم و تمامی این نیازها را حل کنیم.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان چرام اظهار امیدواری کرد: با تزریق این وسایل به بدنه کانون‌ها، شاهد خلق رویدادهای خوب فرهنگی و هنری باشیم.

این مسئول با اشاره به وظایف کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، کاهش آسیب‌های اجتماعی، ایجاد فضای تحول و استمرار فعالیت‌های فرهنگی را از جمله این وظایف دانست و تصریح کرد: تبلیغ، گسترش و تعمیق فرهنگ روح بخش اسلام و تاکید بر آرمان‌ها و ارزش‌های معنوی و فرهنگ اسلامی از اهداف این کانون است.

خردمند گفت: نقش کانون‌ها در مساجد و جامعه بسیار برجسته و ملموس است و این مراکز نقطه قوتی در فعالیتهای فرهنگی شهرستان است.

وی به نقش و وظایف کانون‌های فرهنگی هنری مساجد اشاره کرد و گفت :جذب جوانان و نوجوانان به مسجد و ایجاد وحدت و همدلی بین اقشار مختلف مردم ،که این کار موجب بیمه شدن نظام اسلامی در برابر توطئه‌های دشمنان هست را از وظایف کانون مساجد دانست.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد: کانون‌های فرهنگی بازوان اصلی در اجرای برنامه‌های قرآنی، فرهنگی و هنری با محوریت ارزش‌های دینی و انقلاب اسلامی می‌باشند.

حجت الاسلام سیدنورالله افشار امام جمعه شهر چرام نیز ضمن تقدیر و تشکر از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بیان کرد: غایت انبیاء الهی شکل‌گیری انقلاب فرهنگی و ارتقاء سطح فرهنگی مردم بوده است.

حجت الاسلام افشار افزود: انقلاب فرهنگی با کانون فرهنگی هنری عجین است و مکمل هم و با هم ارتباط نزدیک دارند. 

بر اساس این گزارش، تجهیزات و اقلام فرهنگی با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، بین کانون‌های فرهنگی هنری شهرستان توزیع شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 270349