انتشار اثر جدیدی از محمدرضا یوسفی

وقتی تاریخ در یک کتاب آلزایمر می‌گیرد

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۵
 
 
محمدرضا یوسفی در داستان بلند «وقتی تاریخ آلزایمر می‌گیرد» به روایت یک عشق در زمان ورود روس‌ها به ایران می‌پردازد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) محمدرضا یوسفی در اثر جدید خود «وقتی تاریخ آلزایمر می‌گیرد» با خلق چند روایت به بیان یک داستان تاریخی برای نوجوانان پرداخته است. نویسنده در ۲۱ فصل که راویان آن متفاوت‌اند زندگی آذری‌هایی را نقل می‌کند که با ورود روسیه به ایران دست‌خوش تغییرات اقتصادی، عاطفی، امنیتی و... می‌شوند. 
 
در بخشی از کتاب «وقتی تاریخ آلزایمر می‌گیرد» می‌خوانیم: «قند و شکر روسی مزه‌ی دیگری داشت، آن را از کمینی که مجاهدها به سنگر روس‌ها در بالا رود زدند به دست آوردم. تفنگ و گلوله‌ها را مجاهدها برداشتند قند و شکر را به من دادند. برای دو روسی که در درگیری کشته شدند، گور کندیم و خاکشان کردیم، وگرنه طعمه‌ی گرگ‌ها می‌شدند. سنگرشان بالای کوه بود و از آنجا جاده را زیر نظر داشتند و هر کسی که رد می‌شد، به ‍پشت سرشان را پرت می‌دادند.»

این کتاب که همراه با متن ترانه‌های محلی آذری و ترجمه فارسی آن است در ۸۰ صفحه از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده است.

براساس خبر روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، «وقتی تاریخ آلزایمر می‌گیرد» ۷هزار و ۸۰۰ تومان قیمت دارد و شمارگان آن ۷هزار نسخه است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 269495