به میزبانی باشگاه کتاب فرهنگسرای انقلاب اسلامی؛

مجموعه شعر «۶۴۱۰روز تنهایی» رونمایی و نقد می‌شود

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۰
 
 
باشگاه کتاب فرهنگسرای انقلاب اسلامی مجموعه شعر ۶۴۱۰ روز تنهایی اثر پونه نیکوی را با حضور وی و کارشناسان ادبی وهمچون جواد محقق، محمد سعید میرزایی و میلاد عرفان پور رونمایی و نقد می‌کند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، در این نشست که دوشنبه ۲۶ آذرماه برگزار می‌شود پونه نیکوی‌، سراینده حضور می‌یابد و جواد محقق‌، محمد‌سعید میرزایی (‌منتقدان‌) و میلاد عرفان‌پور (‌کارشناس مجری‌) به نقد و بررسی این اثر می‌پردازند‌. پوونه نیکوی شاعر جوانی است که «۶۴۱۰ روز تنهایی» تازه‌ترین اثر وی در ۶۹ صفحه و چاپ انتشارات شهرستان ادب است.

مجموعه «۶۴۱۰ روز تنهایی» ۳۰ قطعه شعر در حوزه دفاع مقدس است. اشعار این کتاب‌، گاه از دید یک زن به عنوان همسر، مادر و یا خواهر شهید روایت می‌شود و گاه چشم انتظاری یک همسر و مادر شهید‌، مفقود الاثر و یا آلام یک همسر جانباز را به زبان شعر حکایت می‌کند. مجموعه شعر «۶۴۱۰ روز تنهایی» حکایت جانسوز تنهایی و شیدایی و رنج‌های همسر شهید یا جانباز است که به زبانی شاعرانه روایت شده است.

در قسمتی از کتاب از زبان همسر شهید سرلشگرِ آزاده آمده : «می‌دونید ۶۴۱۰ روز اسارت یعنی چی؟ کاش من و شما هم حدّاقل یک روز یا فقط یک ساعت اسیر بودیم، آن هم نه در عراق، بلکه توی چهاردیواری شهرمون، خونه‌مون... تا می‌فهمیدیم، این‌که یه آدمی توی سنّ جوانی و حدود یک سال بعد از ازدواج، با داشتن یه پسر ۴ ماهه می‌ره از وطن و ناموس ما دفاع کنه و ۶۴۱۰ روز اسیر می‌شه، یعنی چی؟ ۱۸ سال حسرت نوشیدن جرعه‌ای آب خنک و یک لقمه نان». 

وجه تسمیه این کتاب از این بخش انتخاب شده است. پونه نیکوی هم زیباترین غزل این مجموعه را تقدیمِ او کرده:
جایی برای حرف نمی‌ماند، وقتی‌که بی‌قراری و دلتنگی
وقتی میان خانۀ خود با جنگ، بی‌وقفه سال‌هاست که می‌جنگی
گاهی به شکل آه می‌آید غم، گاهی به شکل گریه، زیاد و کم
عمری درآمده‌ست به هر شکلی، عمری درآمده‌ست به هر رنگی...

پونه نیکوی شاعر جوان شناخته شده اهل بندرانزلی متولد سال ۱۳۶۴ است . وی دارای مدرک کارشناسی ارشد علوم سیاسی و کارشناس امور دانشجویی فرهنگی جهاد دانشگاهی گیلان است. تاکنون کتاب‌های انار سبز زیتون سرخ، مسافر کوچولو، دست های تو جوانه می زنند، گیلان بیابان ندارد، ۶۴۱۰ روز تنهایی از وی منتشر شده و جاری تر از و نیز او نیز در دست چاپ است.

آئین رو‌نمایی و نقد مجموعه شعر «۶۴۱۰روز تنهایی» دوشنبه ۲۶ آذر  ماه از ساعت ۱۷:۳۰ در فرهنگسرای انقلاب اسلامی برگزار می شود. شرکت در این نشست برای عموم آزاد است. فرهنگسرای انقلاب اسلامی در بزرگراه شهید نواب صفوی، تقاطع کمیل، ابتدای کمیل شرقی واقع شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۵۵۴۰۸۶۶۴ تماس بگیرید.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 269206