​جلد نهم کتاب «زمانه‌ات را بشناس» منتشر شد

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۹
 
 
جلد نهم از مجموعه «زمانه‌ات را بشناس» شامل تحلیل‌های رهبری از رخدادها و حوادث داخلی و بین‌المللی از سوی موسسه فرهنگی هنری قدرولایت راهی بازار نشر شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، موسسه فرهنگی هنری قدرولایت، پس از تأیید موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، جلد نهم از مجموعه «زمانه‌ات را بشناس» را در 248 صفحه قطع وزیری منتشر کرد.
 
«زمانه‌ات را بشناس» شامل حکایت‌ها، خاطرات و تحلیل‌های رهبر معظم انقلاب از رخدادها و حوادث داخلی و بین‌المللی است و هر جا که معظم‌له از اشخاص یا حوادثی نام برده‌اند که نیاز به معرفی و شناخت آن‌ها بوده، در پاورقی توضیح داده شده و تصاویر متناسب با آن‌ها نیز جست‌وجو و ارائه شده است.
 
نام کتاب از حدیث شریف «العالم بزمانه لا تهجم علیه اللوابس. کسی که به زمان خود عالم باشد مورد هجوم شبهه‌ها و فتنه‌ها قرار نمی‌گیرد» گرفته است.
 
انگیزه تولید این مجموعه، تقویت حافظه تاریخی ملت و ارائه تحلیل‌های صحیح از حوادث و رخدادهای داخلی و بین‌المللی است، چراکه به تعبیر رهبری، اگر حافظه تاریخی ملت تضعیف شود و دارای تحلیل صحیح نباشد و در وقایع مختلف عمق‌یابی نکنند؛ در شناخت کشور و شناخت آینده دچار اشتباه خواهند شد. اشتباهی که در دوران رهبری و امامت امام علی (ع) در جنگ صفین و سپس در غائله خوارج پیش آمد و در دوره امامت حضرت امام حسن مجتبی (ع) تکرار شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 269171