​در آستانه جشن شب یلدا برگزار می‌شود

شاهنامه‌خوانی کودکان کار در «خشت‌هایی به قامت یلدا»

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۱
 
 
جشن شب چله برای کودکان کار جنوب شهر تهران در ویژه برنامه «خشت‌هایی به قامت یلدا» از سوی فرهنگسرای مهر برگزار می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) فرهنگسرای مهر با هدف ایجاد حس همدلی و مهربانی با کودکان آسیب دیده و نیازمند جامعه درآستانه برپایی جشن کهن ایرانی، مراسم آیینی جشن شب یلدا را ویژه کودکان کار روز سه شنبه بیستم آذرماه در کوره‌های آجرپزی جنوب شهر تهران برگزار می‌کند.

براساس گزارش روابط عمومی مراکز فرهنگی هنری منطقه نوزده، سعید رنجیربان مدیر فرهنگی هنری منطقه 19 و رئیس فرهنگسرای مهر با اعلام این خبر گفت: جشن کهن ایرانی با عنوان «خشت‌هایی به قامت یلدا» به منظور دستگیری از کودکان کار و کم برخوردار که در کوره‌های آجرپزی حاشیه جنوب شهر تهران سکونت دارند، برگزار می‌شود.

به گفته رنجبریان در این مراسم که با حمایت خیرین و همکاری گروه جهادی «حنیفا» روز سه‌شنبه بیستم آذرماه ساعت 14 در کوره‌های آجرپزی محله دولتخواه برگزار می‌شود، شاهنامه‌خوانی، نمایش شاد موزیکال، قصه‌گویی و بازی‌های سنتی و محلی برای کودکان و خانواده آن‌ها تدارک دیده شده است.

وی در پایان افزود: در حاشیه این برنامه، مراسم نمادین شب چله به همراه کودکان کار و خانواده‌های آن‌ها دور کرسی برگزار شده و پس از تفال به حافظ، هدایایی نیز به رسم یادبود به ایشان داده می‌شود.

علاقه‌مندان برای اطلاع از برنامه‌های فرهنگی هنری منطقه نوزده می‌توانند به نشانی اینترنتی mehr.farhangsara.ir مراجعه کنند.
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 268854